وبلاگ فروهر

انتخاب لوستر میز ناهارخوری

انتخاب لوستر میز ناهارخوری

نورپردازی اغلب جواهر خانه نامیده می شود و در واقع یک لوستر زیبا می تواند حس زرق و برق و درخشندگی را به هر فضایی بیاورد. اما فراتر از ظاهرش، انتخاب لوستر میز ناهارخوری باید کاربردی نیز باشد تا غذا خوردن با دوستان و خانواده را به تجربه ای دلپذیر تبدیل کند. با رعایت این پنج نکته برای انتخاب لوستر میز غذاخوری خود از اشتباهات هزینه بردار خودداری کنید.

سبک را انتخاب کنید

اینکه شما لوستر مدرن، سنتی یا نئوکلاسیک را انتخاب کنید، تفاوت چندانی در عملکرد آن و کیفیت نوری که ساطع می‌کند، ندارد. بنابراین در حالی که به دنبال چراغی هستید که ظاهر خوبی داشته باشد، به دنبال وسایلی باشید که نور خوبی نیز دارند. تصویر زیر چند سبک اساسی را نشان می دهد. اولین مورد یک لوستر با لامپ های آشکار است که اغلب نور خیره کننده ای دارد که چشم را اذیت می کند. این نوع چراغ ها دارای سایه روی میز و نقاط روشن در سقف هستند.

لوستر دوم دارای نورهایی با سایه های مات است که می تواند به پخش نور و محدود کردن نوری که چشم را اذیت می کند، کمک کند. اگرچه میز ممکن است هنوز خیلی تاریک باشد.

لوستر سوم دارای نورهای رو به پایین است که برای ایجاد نور ملایم روی صورت افراد و تابش نور به میز مناسب هستند.

انتخاب لوستر میز ناهارخوری

اندازه مناسب در انتخاب لوستر میز ناهارخوری

انتخاب یک لوستر با سایز مناسب به شکل لوستر و اندازه میز بستگی دارد. در حالی که برخی از افراد ممکن است یک لوستر بزرگ برای ایحاد جلوه چشمگیر انتخاب کنند. اما اگر می خواهید ظاهر سنتی تری داشته باشید، این دستورالعمل های ساده برای اندازه لوستر را دنبال کنید.

لوستر گرد: آن را بین نیم تا سه چهارم عرض میز نگه دارید.

لوستر مستطیلی: لوستری را پیدا کنید که بین یک چهارم و یک دوم عرض میز و بین یک سوم تا دو سوم طول میز را بپوشاند.

نوشته اندازه لوستر در وبلاگ فروهر می گوید که چگونه اندازه یک لوستر گرد یا مستطیلی باید با اندازه یک میز مطابقت داشته باشد.

انتخاب لوستر میز

در ارتفاع درست نصب کنید

اگر می خواهید لوستر را آنقدر بالای میز آویزان کنید که کسی آن را نبیند، دلیلی برای خرید لوستر وجود ندارد. آویزان کردن چراغ در پایین تر برای روشن کردن میز تاثیر زیادی دارد و درخشندگی به چهره ها و به اتاق می بخشد.
روش معمول این است که یک لوستر را بین 70 تا 80 سانتی متر بالای میز آویزان کنید. این فاصله از قسمت پایین چراغ آویز گفته شده است. این کار باعث می شود تا یک خط دید واضح در سراسر میز داشته باشید در حالی که لوستر به اندازه کافی زیبا دیده می شود و پایین نگه داشته می شود.

چراغ های سقفی توکار و دیمر اضافه کنید

اضافه کردن چراغ‌های توکار و هالوژن سقف به محدود کردن نورهای خیره کننده لوستر در شب کمک می‌کند. مخصوصاً برای لوسترهای دارای نور بالا. چراغ های توکار نور را به سمت میز ناهارخوری می فرستند و به فیلتر کردن نور در کل فضا کمک می کنند.

هم چنین بهتر است از لوستر با سوئیچ دیمر استفاده کنید. سطح نور را پایین بیاورید تا زمانی که بتوانید به راحتی به لامپ ها نگاه کنید. برخی از لوسترها با نورهای بالا ممکن است میز را تاریک کند و در شب باعث تابش نور خیره کننده شوند.
برای لوستری که در ایجاد نور خوب است اما نور را به سمت میز نمی‌برد، یک نور رو به پایین توکار را در دو طرف اضافه کنید. اینها نور را به سمت میز می آورند و به راحتی می توانید ببینید.

لوستر میز ناهارخوری

لامپ های مناسب استفاده کنید

انتخاب لامپ قبلا آسان بود، اما اکنون انتخاب های زیادی وجود دارد که به راحتی گیج می شویم. در اینجا چند نکته سریع برای آسان کردن روند وجود دارد.

برای اکثر فضاهای داخلی، لامپ های SMD سفید گرم را انتخاب کنید. اگر فضایی با رنگ‌های سرد زیاد دارید، مانند سفید، آبی و خاکستری، 3000K را در نظر بگیرید.

به دنبال لامپ های کم نور گرم باشید که می توانند از 2700K به “نور شمع” یا تا 1600K تغییر کنند. این لامپ ها کم نور شدن یک لامپ رشته ای را تقلید می کنند و وقتی کم نور می شوند گرم و ملایم می درخشند.

با رعایت این نکات در انتخاب لوستر میز ناهارخوری می توانید یک تحول بزرگ در دکوراسیون خود ایجاد کنید. ما در فروشگاه فروهر نیز مدل های بسیار زیادی از لوستر و آویز را برای میز ناهارخوری پیشنهاد می دهیم. مدل ناهیرا یکی از بهترین محصولات برای انواع میز ناهارخوری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 17 =

سبد خرید