وبلاگ فروهر

اندازه لوستر را چگونه محاسبه کنیم

اندازه لوستر را چگونه محاسبه کنیم

انتخاب یک لوستر با اندازه مناسب می تواند به بهتر شدن دکوراسیون شما کمک کند. عوامل زیادی برای در نظر گرفتن اندازه لوستر وجود دارد که قصد داریم در اینجا قطعی ترین و بهترین راه حل را بیان کنیم. با کمک این روش علاوه بر به دست آوردن اندازه لوستر مناسب، خیالتان از بابت یک چیدمان مناسب نیز راحت خواهد شد. به طور کلی لوسترهای سقفی و آویز برای دو فضا بیشتر استفاده می شوند. یکی لوسترهایی که روی میز آویزان می شوند و دیگری لوسترهای که در یک اتاق نصب می شوند. در هنگام نصب لوستر، علاوه بر ابعاد آن باید به ارتفاع آن از سقف نیز توجه کنید.

این مقاله به صورت ساده و دقیق به تمام سوالات شما در مورد اندازه لوستر پاسخ خواهد داد. پس اگر قصد خرید لوستر را دارید یا اگر می خواهید از ابعاد لوستر خود مطمئن شوید این مقاله را با دقت مطالعه نمایید.

اندازه لوستر میز ناهارخوری

اندازه لوستر مناسب بالای میز

همانطور که می دانید امروزه یکی از محل های استفاده از انواع لوستر، بالای میز است. لوستر را می توانید بالای میز ناهارخوری و یا حتی میز کار خود نصب کنید. اما شاید اندازه مناسب آن برای شما سوال باشد. کافی است تا مواردی را که در ادامه توضیح خواهیم داد در نظر بگیرید.

حداکثر عرض لوستر = عرض میز – 5

اگر میز  شما مربعی یا دایره ای شکل است این فرمول کار می کند. به عنوان مثال، اگر یک میز مربع یا دایره 100 سانتی متری دارید، یک لوستر با حداکثر عرض 95 سانتی متری می خواهید. اگر میز شما مستطیل شکل است، همچنان از همان فرمول برای عرض میز استفاده کنید، اما لازم است لوستری را در نظر بگیرید که گرد نباشد و مستطیلی تر است.

لوسترهای مستطیلی – اگر لوستر شما مستطیلی است، لوستر نباید از انتهای بلند میز بیشتر از 30 سانتی متر فاصله داشته باشد.

 

اندازه لوستر مناسب اتاق

اگر به دنبال یک لوستر مناسب برای اتاق خواب، اتاق نشیمن، پذیرایی یا هر اتاقی که در آن میز وجود ندارد هستید، از این فرمول استفاده کنید.

حداکثر عرض لوستر به سانتی متر= x 10(عرض اتاق به متر + طول اتاق به متر) 

برای مثال، اتاقی که 4 متر عرض در 5 متر طول دارد باید یک لوستر 90 سانتی متری داشته باشید. می‌ توانید این اندازه را  بزرگ‌تر نیز در نظر بگیرید، اما اگر اندازه‌ را کم کنید، ممکن است لوستر برای فضا خیلی کوچک به نظر برسد.

اندازه لوستر

ارتفاع لوستر بالای میز

قاعده کلی برای ارتفاع لوستر بالای میز 75 تا 90 سانتی متر بالای میز است. این فرمول باید بر اساس ارتفاع سقف شما تنظیم شود. که در ادامه خواهیم گفت.

ارتفاع لوستر در اتاق

ارتفاع نصب یک لوستر در اتاق نشیمن، اتاق خواب، ورودی یا هر اتاق دیگری به ارتفاع سقف بستگی دارد. به طور کلی برای سقف 2.5 متری، لوستر را در ارتفاع 2 متری از سطح زمین نصب کنید.

اگر سقف شما بلندتر از 2.5 متر است، لوستر نباید بالاتر از 2.5 متر آویزان شود. اگر یک لوستر آویزان در فضای باز 2 طبقه دارید، نباید آن را  زیر طبقه اول نصب کنید.

اندازه لوستر پذیرایی

امیدواریم این اطلاعات بتواند به شما در انتخاب یک لوستر و محاسبه اندازه لوستر مناسب برای خانه شما کمک کند. مطالب گفته شده بر اساس اصول طراحی در یک فضا بیان شده است. شما می توانید در فضای خود و با توجه به المان های موجود تغییرات مورد نظر خود را بوجود بیاورید. در صورتی که سوالی در این زمینه دارید می توانید رد قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =

سبد خرید