وبلاگ فروهر

سیم آباژور را چگونه مخفی کنیم

سیم آباژور را چگونه مخفی کنیم

اگر شما هم هنگامی که هر بار که خانه خود را تمیز می کنید، از دیده شده سیم های آباژور ایستاده، آباژور رومیزی، کامپیوتر، تلویزیون و … متنفر شده اید. این نوشته را تا انتها دنبال کنید تا راه حل های مناسب برای پوشش این کار را به شما بدهیم.
خواهیم گفت تا چگونه سیم های آباژور خود را از پنهان کنید و هم چنین کابل های خود را تزئین کنید! برخی از افراد کابل های خود را با بست، روبان یا نخ می پیچند تا کابل از یک وسیله ناخوشایند به دکوراسیون داخلی تبدیل می شود. این روش برای سیم های آباژورهای ایستاده، که اغلب جابجا می شوند، ایده آل است. اما آبا روش های بهتری هم وجود دارد؟

سیم آباژور ایستاده

چگونه سیم های آباژور ایستاده را مخفی کنیم؟

کابل های آباژور، کامپیوتر، تلویزیون و چند سیم دیگر در روی زمین را تصور کنید.  معمولا این سیم ها به هم پیچیده هستند و خاک روی آنها را پوشانده است. این مورد معمولا هیچ زیبایی ندارد و اغلب آزار دهنده است. آیا فکر می کنید راه حل دیگری وجود ندارد؟ حتما شما هم به این موضوع رسیده اید که راه حلی برای این کار وجود ندارد!

زیر میز تلویزیون معمولا یک دسته بزرگ و وحشتناک از کابل وجود دارد و می دانیم آنقدر زشت است که کل پذیرایی را بد جلوه می دهد. اما اغلب افراد فکر می کنند باید اینطور باشد.

اول از همه بهتر است بدانید که  در جایی که برق وجود دارد، کابل هم وجود دارد. طبیعی است که آنها زیبا به نظر نمی رسند و باید آن را بپذیرید. ولی با این حال، در فضای داخلی مجلات دکوراسیون، هرگز چنین مشکلی وجود ندارد. پس سیم آباژورها کجا رفتند؟

آباژور اگنیو

900,000 تومان975,000 تومان

 

کد محصولFD-TL-006
ابعاد کلیقطر 16 و ارتفاع 35 سانتی متر
جنس بدنهآلومینیوم
ولتاژ کاری12ولت آداپتور
نوع رنگپودری الکترواستاتیک
نوع نوراس ام دی
شار نوری1000 لومن

 

سیم آباژور دیواری
تنها چیزی که نیاز دارید یک کشو است

هر چه این کشو زیباتر باشد بهتر است. اما باید کشویی را انتخاب کنید که مناسب سه راهی و اداپتور ها باشد. به همین دلیل این کشو نباید خیلی کوچک باشد. هم چنین باید این کشو دارای سوراخ هایی باشد تا بتوانید کابل ها را از آن عبور دهید. برای این کار می توانید سوراخ دستی در کشو ایجاد کنید. قبل از انجام این کار، تمام دستگاه ها را از سیم برق جدا کنید. سپس دوشاخه را از پریز بیرون کشیده و داخل کشو قرار دهید. اگر فضای کمی دارید آن را به صورت مورب یا به پهلو هم می توانید قرار دهید. اما معمولا کشوها به اندازه کافی بزرگ هستند و بنابراین نباید مشکلی وجود داشته باشد.

اکنون زمان تمیز کردن کابل ها است. ابتدا تمام سیم ها را جدا کنید و همه کابل های مربوط به آباژور، مانیتور، کامپیوتر و بلندگوها را از سه راهی برق بکشید. حالا فقط یک سیم باقی مانده است. دوشاخه برق سه راهی را از سوراخ بریده  شده کشو عبور دهید و به برق وصل کنید. خیلی ساده در کمتر از 10 دقیقه یک تغییر کوچک ولی کاملا موثر ایجاد کرده اید. یک کار که دکوراسیون شما را واقعا بهتر می کند.

با این حال، در همه جا نمی توانید یک کشو برای این کار پیدا کنید.در این مواقع یکی از ساده‌ ترین راه‌ حل ها برای پنهان کردن کابل‌ها، پوشاندن آنها با نوار مخصوص است که در کنار دیوار روی زمین یا سقف نصب شده است.

سیم آباژور

پوشاندن کابل ها

پوشاندن کابل یکی از کارهایی ضروری است که برای دکوراسیون شما نتیجه مثبت دارد. چرا که سیم‌های شل می‌توانند مشکلات زیادی مانند آویزان شدن روی دیوار یا پیچیده شدن در پشت مبلمان را ایجاد کنند.

اگرچه الکتریسیته ما را احاطه کرده است و بدون آن تصور زندگی روزمره دشوار است، اما همچنان سیم های در هم پیچیده هنوز یک عیب بزرگ است که باید برای آن راه حلی پیدا شود. کابل های پوشیده شده به مقابله با تار عنکبوت و  ایمنی بیشتر کمک می کنند. مخصوصا زمانی که کودکان در خانه زندگی می کنند.

در هر حالتی ایمنی در درجه اول اهمیت می باشد و مهمتر از همه چیز است. اما بهترین راه برای هدایت سیم ها و پوشاندن کابل ها کدام است؟ آیا اتصالات برقی باید در دیوار پنهان شود؟ پاسخ ها را در ادامه بیشتر توضیح می دهید.

از چه ایده هایی برای زیباتر کردن کابل می توان در خانه استفاده کرد؟

بسته به فضایی که می خواهیم پوشش کابل را در آنجا انجام دهیم، ممکن است این کار سخت و نشدنی باشد. از آنجایی که هر کابل برقی به شما امکان تغییر آرایش را نمی دهد، شاید بهتر است در برخی موارد تغییراتی ایجاد نکنیم. هم چنین اگر تجربه کار با برق را ندارید، بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید. چرا  که تجهیزات غیر ایمن، آسیب دیده یا سوخته می تواند منجر به حوادث خطرناک و حتی آتش سوزی شود.

سیم آباژورهای ایستاده

بنابراین در مرحله اول شناسایی سیم ها و ارتباطات معیوب کاملا ضروری است. تداخل در تاسیسات الکتریکی فرآیند پیچیده ای است که فقط باید با کمک یک برقکار مجرب انجام شود.

همانطور که می دانید هر اتاق در خانه به تعداد متفاوتی از پریزهای برق نیاز دارد که در ارتفاعات مختلف قرار دارند و استانداردهای ایمنی متفاوتی را رعایت می کنند. در حالی که در حمام جایی که هوای مرطوب وجود دارد، پریزهای مخفی وجود دارد، در اتاق خواب یا اتاق نشیمن نیازی به داشتن آن نیست.

چگونه کابل ها را بپوشانیم؟

اگر در حال ساخت آپارتمان خود هستید و یا برنامه ای برای یک بازسازی کوچک دارید، می توانید از چند ترفند استفاده کنید که تعداد سیم های برق قابل مشاهده در فضای داخلی را کاهش می دهد.مهم ترین مشکل در چیدمان غیر صحیح کابل ها و اتصالات برقی این است که یک طرح مشخص از چیدمان لوازم در منزل وجود ندارد تا بر اساس آن پریزها و کلیدهای برق دقیقاً مشخص شده باشند.

این موضع آنقدر مهم است که خیلی به مبلمان، لامپ ها، چراغ دیواری یا تنظیمات تجهیزات صوتی/تصویری بستگی دارد و می تواند تغییراتی را در آنها ایجاد کند. اگرچه می توانید ارتباط برقی تجهیزات الکتریکی را از زیر زمین هم انجام دهید. یعنی علاوه بر عبور سیم کشی برق از دیوارها، سیم ها را از کانال های مخصوص که داخل زمین قرار می گیرند عبور دهید تا دیده نشوند. البته توجه داشته باشید که در صورت خرابی، دسترسی به این کابل ها به شدت محدود خواهد شد. به همین دلیل بهتر است کابل های الکتریکی سیستم های هوشمند مورد استفاده در خانه مانند روشنایی یا سینمای خانگی را در آن قرار دهید.

سیم آباژور آویز

میزها و سایر راه حل های خلاقانه

اما اگر روش هایی که در بالا گفتیم را نمی توانید انجام دهید، می توانید از روش های زیر استفاده کنید. برای این کار می توانید از ظروف دکوراسیون یا چیدمان مبلمان استفاده کنید تا به بهترین نحوه سیم آباژور را بپوشانید. این روش نیازمند خلاقیت شما است چون کاملا به فضای خانه و چیدمان دکوراسیون بستگی دارد. طراحی های موجود در ژورنال ها اغلب با واقعیت اندکی فاصله دارند چون چنین چیزهایی را در عکس ها نشان نمی دهند. پس بهتر است خودتان یک راه حل مناسب پیدا کنید.

یک ایده برای مثال، استفاده از میزها است که با داشتن یک دو شاخه برق در پشت آنها می توانید مقدار زیادی از سیم را حذف کنید. هم چنین می توانید از چند وسیله دکوری روی سیم ها استفاده کنید و آن را با گل یا سایر تزئینات دیگر بپوشانید تا کابلها بهتر پوشیده شوند. اما ممکن است استفاده از ظروف و گلدان همیشه با طراحی داخلی شما مطابقت نداشته باشد. پس بهتر است به جای خرید چنین ظرفی جعبه چوبی خود را  بسازید و از طریق آن کابل ها را مخفی کنید. در داخل جعبه هم فضایی برای سیم کشی، دوشاخه و کابل های بلند قرار دهید. همچنین می توانید این جعبه را تزئین کرده و در کنار آباژور ایستاده خود قرار دهید.

سیم آباژور روی دیوار

لوله های انعطاف پذیر برای پوشاندن سیم

کشو و میز و سایر روش های گفته شده در بالا دو اشکال اصلی دارند، اول اینکه به فضای بیشتری نیاز دارند و فقط سیم هایی را می پوشانند که روی زمین هستند. بنابرایناین روش ها نمی توانند کابل های آویزان شده از میز را بپوشانند. اگر به دنبال راه حل های مینیمالیستی هستید، می توانید به مارپیچ های انعطاف پذیر یا داکت های های پلاستیکی چسبانده شده به دیوار هم فکر کنید. چنین ابزارهای کاربردی را می توان به راحتی در هر مغازه ساختمانی پیدا کرد.

پوشش کابل ها در کابینت 

قرار دادن کابل ها در داکت یا مارپیچ های سیم ممکن است خیلی روش شیکی نباشد و ترجیه دهید از روش بهتری برای دکوراسیون استفاده کنید. اگر نوار کابل بیش از حد نمایان است و فضای داخلی را زشت می کند، می توانید یک کابینت خاص ایجاد کنید. یک قفسه به رنگ مبلمان می تواند یک راه حل ایده آل برای پنهان کردن کابل ها و سه راهی برق باشد.

اگر تلویزیون شما روی میز تلویزیون نیست، استفاده از یک میز کوچک در پایین آن، علاوه بر جلوه بهتر، تمام این مشکلات را هم حل می کند. روش دوم قرار دادن دیواری کاذب است که تلویزیون روی آن نصب می شود و در عین حال تمام کابل ها داخل آن قرار می گیرد.

آباژور دیانا

1,175,000 تومان
 
کد محصولFD-TL-009
ابعاد کلیقطر 12سانتی متر و ارتفاع 45 سانتی متر
جنس بدنهآلومینیوم
ولتاژ کاری12 ولت آداپتور
نوع رنگپودری الکترواستاتیک
نوع نوراس ام دی
شار نوری1000 لومن
 

آباژور لایت سورد

975,000 تومان
 
کد محصولFD-TL-008
ابعاد کلیقطر دایره 10 سانتی متر و ارتفاع 38 سانتی متر
جنس بدنهآلومینیوم
ولتاژ کاری12 ولت آداپتور
نوع رنگپودری الکترواستاتیک
نوع نوراس ام دی
شار نوری500 لومن
  • کلید این محصول به صورت دیمردار می باشد و می توانید شدت نور را به دلخواه خود تنظیم کنید.

آباژور ایستاده ژونیپر

1,900,000 تومان

 

کد محصولFD-FL-011
ابعاد کلی قطر 30 و ارتفاع 140 سانتی متر
جنس بدنهآلومینیوم
ولتاژ کاری12 ولت آداپتور
نوع رنگپودری الکترواستاتیک
نوع نوراس ام دی 
شار نوری2500 لومن

 

همانطور که مشاهده کردید راه های بسیار متفاوتی برای پوشاندن سیم آباژور وجود دارد که اصولی ترین روش آن در هنگام طراحی منزل از ایتدا است. اما ممکن است با توجه به شرایط منزل شما انجام برخی از این موارد انجام پذیر نباشد. به همین دلیل بهتر است با استفاده از ایده های گفته شده و با خلاقیت خود پوشش سیم ها را انجام دهید. در این زمینه می توانید از لوازم دکوری نیز کمک بگیرید تا علاوه بر استفاده در دکوراسیون، به عنوان یک پوششی برای سیم ها نیز استفاده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

سبد خرید