وبلاگ فروهر

انواع مدل آباژور | نکات مهم در انتخاب آباژور چیست؟

انواع مدل آباژور | نکات مهم در انتخاب آباژور چیست؟

انواع مدل آباژور جدید علاوه بر زیباتر کردن دکوراسیون منزل شما، به روشنایی آن نیز کمک می کند. شما انواع مدل آباژور را می توانید برای فضاهای مختلف در دکوراسیون خود به کار ببرید. آباژور علاوه بر زیبا کردن محیط خانه شما، به روشنایی آن نیز کمک می کند. ما در این نوشته قصد داریم تا علاوه بر آشنایی شما با انواع مدل آباژورهای جدید و مدرن، اطلاعاتی را درباره انتخاب آباژور فانتزی مناسب و خرید آن بدهیم. این نوشته می تواند قبل از تهیه انواع مدل آباژور به شما کمک کند.

انواع آباژور مختلف

انواع مدل آباژور چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که می دانید امروزه در بازار مدل های بسیار متنوعی از انواع آباژور وجو دارند. این مدل ها هر کدام از سبک خاصی در طراحی و نورپردازی استفاده می کنند و نمی توانید هرکدام را برای فضای دلخواه خود استفاده کنید. درنتیجه مهم است که سبکی را انتخاب کنید که برای تمام فضاهای منزل یا محل کار شما مناسب باشد.

آباژور ایستاده سَهی

2,000,000 تومان

 

کد محصول FD-FL-013
ابعاد کلی  قطر 30 و ارتفاع 155 سانتی متر
جنس بدنه آلومینیوم
ولتاژ کاری 12 ولت آداپتور
نوع رنگ پودری الکترواستاتیک
نوع نور اس ام دی 
شار نوری 2000 لومن

 

شما می توانید انواع مدل آباژور مناسب با سبک دکوراسیون و محیط کار خود را انتخاب کنید. بهتر است این تجهیزات علاوه بر قیمت و کیفیت مناسب با دکوراسیون شما نیز همخوانی داشته باشند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم قبل از خرید این نکات را به طور کامل بررسی کنید و آباژور مناسب را تهیه کنید.

همانطور که می دانید آباژور یک وسیله ساده برای زیباتر کردن فضای دکوراسیون شما و افزایش نور محیط است. امروزه با طراحی های مدرن و خاص ساختمان ها، نمی توان فقط از نورهای سقفی برای روشن کردن خانه استفاده کرد. به همین دلیل لازم است تا علاوه بر چراغ های معمولی از انواع مدل آباژور ایستاده و آباژور رومیزی هم استفاده کرد. در نتیجه این موضوع باعث شده است تا مدل های مختلفی بری کاربردهای متفاوت تولید شوند.

آباژور ژینا

1,000,000 تومان
 
کد محصول FD-TL-007
ابعاد کلی قطر دایره 22 و ارتفاع 75 سانتی متر
جنس بدنه آلومینیوم
ولتاژ کاری 12 ولت آداپتور
نوع رنگ پودری الکترواستاتیک
نوع نور اس ام دی
شار نوری 1700 لومن
 

این مدل آباژورها هر کدام برای یک فضای خاص تولید شده اند و شما باید از هرکدام برای فضای مخصوص به خود استفاده کنید. در ادامه در خصوص موارد استفاده هر کدام بیشتر توضیح خواهیم داد.

آباژور ایستاده هلیکس

2,250,000 تومان

 

کد محصول FD-FL-012
ابعاد کلی  قطر 30 و ارتفاع 150 سانتی متر
جنس بدنه آلومینیوم
ولتاژ کاری 12 ولت آداپتور
نوع رنگ پودری الکترواستاتیک
نوع نور اس ام دی
شار نوری 3000 لومن

 

هر کدام از انواع آباژور برای چه فضایی مناسب است؟

همانطور که گفتیم انواع مدل آباژور در دو دسته رومیزی و ایستاده تولید می شوند. از اباژور ایستاده بیشتر برای فضاهای بزرگ تر خانه استفاده می شود. این مدل آباژور علاوه به تکمیل دکوراسیون، به تکمیل نور کل فضا نیز کمک می کند. معمولا گوشه های یک فضای بزرگ تاریک تر از سایر قسمت ها دیده می شوند و این موضوع علاوه بر کاهش زیبایی دکوراسیون شما، جلوه خوبی هم ندارد. پس میتوانید با استفاده از این مدل آباژور نسبت به تامین نور کل محیط نیز اقدام کنید.

هم چنین در بسیاری از دکوراسیون ها و چیدمان، شما نیاز به تامین نور محلی در یک فضای کوچک دارید. استفاده از چراغ های بزرگ باعث خواهد شد تا نور خیلی زیادی برای یک فضای کوچک داشته باشیم. به همین دلیل می توان از انواع مدل آباژور رومیزی استفاده کرد. این مدل آباژور علاوه بر تامین نور محیط، نور ملایم تری را با مصرف انرژی کمتر در اختیار شما قرار می دهند. پس بهتر است این مدل آباژورها هم چنین با طراحی مینیمال و خاص در تکمیل یک دکوراسیون بسیار کمک کننده هستند.

آباژور اگنیو

950,000 تومان
 
کد محصول FD-TL-006
ابعاد کلی قطر 16 و ارتفاع 35 سانتی متر
جنس بدنه آلومینیوم
ولتاژ کاری 12ولت آداپتور
نوع رنگ پودری الکترواستاتیک
نوع نور اس ام دی
شار نوری 1000 لومن
 

برخی از افراد از این مدل آباژور در اتاق خواب و برای روشنایی در شب استفاده می کنند. نور ملایم در این مدل چراغ باعث می شود که چشم اذیت نشود و نور کمی نیز در فضای اتاق داشته باشید. هم چنین انواع چراغ شب نیز با نورهای ملایم تر وجود دارند که می توانند با شدت نور کمتری فضای اتاق را روشن کنند. در استودیو طراحی فروهر می توانید چراغ شب مورد نیاز برای اتاق خود را خرید کنید.

آباژور ایستاده ژونیپر

2,000,000 تومان

 

کد محصول FD-FL-011
ابعاد کلی  قطر 30 و ارتفاع 140 سانتی متر
جنس بدنه آلومینیوم
ولتاژ کاری 12 ولت آداپتور
نوع رنگ پودری الکترواستاتیک
نوع نور اس ام دی 
شار نوری 2500 لومن

 

انواع آباژور جدید

اباژورها از نظر ظاهری و مدلی شامل شکل های بسیار متنوع و متفاوتی هستند اما به طور کلی به دو دسته ی آباژور ایستاده و رومیزی دسته بندی می شوند ؛ آباژور های ایستاده معمولا در پذیرایی یا نشمین و کنار سالن ها مورد استفاده قرار میگیرند که هم جنبه ی دکوری دارند و هم یک منبع نور به حساب می آییند.

آباژورهای رومیزی نیز بیشتر در اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرند و یا روی کنسول ها در اتاق پذیرایی یا راهرو ها که آن ها نیز یک وسیله ی دکوری و کاربردی می باشند.
مدل آباژور بستگی به سبک دکوراسیون خانه ی شما دارد به عنوان مثال مدل آباژور جدید برای دکوراسیون های مدرن مناسب است و اگر سبک دکوراسیون شما کلاسیک یا سنتی می باشد بهتر است از آباژور های سلطنتی استفاده کنید.

ولی اگر به دنبال آباژور فانتزی می گردید، آباژور هایی را انتخاب کنید که بیضی یا مخروطی و مربع دارند چرا این مدال آباژور ها برای این سبک مناسب تر هستند.

آباژور ایستاده لایت هاوس

1,750,000 تومان

 

کد محصول FD-FL-010
ابعاد کلی  قطر پایه 23 و ارتفاع 155 سانتی متر
جنس بدنه آلومینیوم
ولتاژ کاری 12 ولت آداپتور
نوع رنگ پودری الکترواستاتیک
نوع نور اس ام دی 
شار نوری 1400 لومن

 

نکات مهم در خرید انواع مدل آباژور

تنوع بسیار زیاد آباژور دیچی کالا در محصولات در بازار می تواند برای بسیاری از افراد پیچیده و خسته کننده باشد. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید فاکتورهای مدل مد نظر خود را مشخص کنید و از بین مدل های موجود بر اساس سلیقه شخصی خود خرید کنید. فروهر در اینجا برخی از مهم ترین فاکتورها را به شما توصیه می کند.

ارتفاع چراغ

سعی کنید از آباژوری استفاده کنید که ارتفاع آن با سایر المان های دکوراسیون شما همخوانی داشته باشد. بسیاری از چراغ های خیلی بلند یا کوتاه می توانند دکوراسیون شما را خیلی بد جلوه بدهند.

آباژور دیانا

1,050,000 تومان
 
کد محصول FD-TL-009
ابعاد کلی قطر 12سانتی متر و ارتفاع 45 سانتی متر
جنس بدنه آلومینیوم
ولتاژ کاری 12 ولت آداپتور
نوع رنگ پودری الکترواستاتیک
نوع نور اس ام دی
شار نوری 1000 لومن
 

سبک آباژور

مهم ترین نکته در خرید یک المان دکوراتیو همخوانی آن با سایر لوازم است. این موضوع در مورد انواع مدل آباژور هم صدق می کند. شما باید از چراغی استفاده کنید که با سایر المان های دکوراسیون از نظر سبک همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از یک آباژور فانتزی در یک دیزاین رسمی خیلی نا هماهنگ دیده می شود.

آباژورهای مدرن را می توانید با سبک های بیشتری از دکوراسیون ست کنید. این مدل آباژور در رنگ، اندازه و نور تنوع بسیاری دارند. هم چنین در با خرید از استودیو طراحی فروهر شما می توانید این موارد را متناسب با دکوراسیون خود به صورت سفارشی تغییر دهید.

آباژور لایت سورد

825,000 تومان
 
کد محصول FD-TL-008
ابعاد کلی قطر دایره 10 سانتی متر و ارتفاع 38 سانتی متر
جنس بدنه آلومینیوم
ولتاژ کاری 12 ولت آداپتور
نوع رنگ پودری الکترواستاتیک
نوع نور اس ام دی
شار نوری 500 لومن
 

محل استفاده آباژور جدید

یکی دیگر از نکته های مهم در انتخاب آباژور مناسب محل استفاده است. شما باید چیدمانی خود را به نوعی طراحی کنید که فضای کافی برای آن وجود داشته باشد و به خوبی دیده شود. هم چنین نکته مهم دیگر این است که نور چراغ به خوبی پخش شود.

اگرچه برای انتخاب انواع مدل آباژور گزینه های خیلی زیادی وجود دارد، اما سعی کردیم در این نوشته برخی از مهمترین این نکات را به شما یادآوری کنیم. امیدواریم این موارد به شما در انتخاب و چیدمان بهتر فضای منزل یا محل کار کمک کننده باشد. هم چنین اگر دوست دارید در مورد انتخاب لوستر مناسب هم بیشتر بدانید، فروهر در یک نوشته جامع تمام نکات را به شما یادآوری کرده است.

شما در انتخاب یک آباژور مناسب چه فاکتورهایی را در نظر می گیرید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 14 =

سبد خرید