وبلاگ فروهر

چراغ رومیزی | ارزان ترین راه تغییر دکوراسیون چیست؟

چراغ رومیزی | ارزان ترین راه تغییر دکوراسیون چیست؟

چراغ رومیزی از جمله چراغ هایی است که برای نور پردازی به صورت موضعی استفاده می شود. این چراغ ها به دلیل کاربرد بسیار زیادی که دارند را می توانید برای مصارف مختلف استفاده کنید. بسیاری از افراد از چراغ رومیزی به عنوان یک دکوراسیون شیک استفاده می کنند. اما بیشترین کاربرد چراغ رومیزی برای مطالعه است. با استفاده از این چراغ شما می توانید در نور خود نیز خیلی صرفه جویی کنید. در ادامه همراه ما باشید تا از ویزگی های استفاده از این چراغ بیشتر بدانید.

چراغ رومیزی متفاوت

کاربرد چراغ رومیزی چیست؟

چراغ رومیزی که از آن به عنوان آباژور رومیزی هم نام برده می شود برای روشن تر کردن فضا به صورت محدود استفاده می شود. چراغ رومیزی را می توانید در منزل یا محل کار خود به عنوان آباژور اداری استفاده کنید. مدل های مدرن و مینیمال این چراغ به زیباتر کردن میز کار شما خیلی کمک می کنند. شما با استفاده از این چراغ می توانید مشکل نور کم را در فضای اتاق خود کم کنید و به این ترتیب مشکل خستگی چشم خود را نیز برطرف نمایید.

چراغ رومیزی

هم چنین یکی از مهمترین کاربرد های چراغ رومیزی استفاده از آن در دکوراسیون منزل شما است. شما می توانید انواع مدل های آباژور رومیزی را برای جلوه بخشیدن به دکوراسیون خود انتخاب کنید. این مدل چراغ علاوه بر زیبایی خود چراغ، با ایجاد یک نور موضعی سایر اجزای دکوراسیون را نیز زیباتر می کنند. این چراغ ها با ایجاد نور کمتر هم منزل شما را زیباتر می کنند و هم در ایجاد آرامش تاثیر بسیار زیادی دارند.

ویژگی های یک چراغ رومیزی خوب

با توجه به استقبال بسیار زیاد افراد مختلف از این مدل چراغ، تولید کنندگان مختلف نیز انواع مختلفی از آن را نیز تولید کرده اند. در این بین انواع چراغ رومیزی چوبی و چراغ رومیزی کلاسیک از مدل های پرطرفدار چراغ محسوب می شوند. این چراغ ها در جنس بدنه های مختلف مانند برنزی یا حتی کریستالی نیز وجود دارند. اما با توجه با کاربرد آن بیشتر نوع فلزی مورد استفاده قرار می گیرد.

شما در چراغ رومیزی می توانید زاویه تابش نور را به راحتی تعیین کنید. ویژگی که در آباژور ایستاده یا خرید لوستر و آویز کمتر دیده می شود. یک چراغ مناسب باید علاوه بر ویژگی های کاربردی خوب، با محیط و دکوراسیون شما نیز همخوانی داشته باشد. شما باید از چراغی استفاده کنید که زیبایی خانه شما را افزایش داده و نور مناسب محلی را نیز برای شما تامین کند.

انواع چراغ رومیزی

درهنگام خرید چراغ رومیزی به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید چراغ رومیزی ممکن است در مرحله اول با توجه به تنوع خیلی زیاد چراغ برای شما مشکل باشد. مدل های متنوع با ویژگی های مختلف معمولا می توانند خرید را برای شما بسیار مشکل کنند. در هنگام خرید اولین نکته کیفیت چراغ است. سعی کنید چراغی تهیه کنید که علاوه بر زیبایی کیفیت مناسبی هم داشته باشد تا از آن برای زمان بیشتری استفاده کنید. یک چراغ مناسب می تواند سال های زیادی برای شما قابل استفاده باشد.

نکته مهم بعدی در خرید چراغ رومیزی، طراحی آن است. سعی کنید از چراغ هایی استفاده کنید متناسب با سایر المان های دکوراسیون شما باشد. یک چراغ زیبا علاوه بر اینکه منحصر به فرد است، به بهتر دیده شدن سایر المان های دکوراسیون شما نیز کمک می کند.

هم چنین سعی کنید در هنگام خرید چراغ رومیزی به اندازه چراغ نیز توجه کنید. چراغ های خیلی کوچک معمولا جلوه زیادی در دکوراسیون ندارند و ممکن است با سایر المان های دکوراسیون دیده نشوند. چراغ های خیلی بزرگ نیز باعث خواهند شد تا میز شما خیلی بد دیده شود. درنتیجه بهتر است از چراغی استفاده کنید که متانسب با سایر اجزا باشد.

چراغ رومیزی کلاسیک

در هنگام انتخاب آباژور به نور چراغ نیز دقت کنید. بسته به اینکه چراغ خود را برای چه کاری استفاده می کنید، نور آن هم مهم است. نور چراغ در حالت کلی باید متناسب با نورهای محیط شما باشد. در مورد تناسب نور در مقاله دمای رنگ نور اطاعات کافی را به دست خواهید آورد. هم چنین می توانید در مورد شار نوری هم در مقاله جداگانه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ما همه این اطلاعات را در اینجا در مورد چراغ رومیزی برای شما بیان کردیم تا بتوانید چراغ مناسب با فضا و استفاده خود را تهیه کنید. امیدواریم با در نظر گرفتن این موارد بتوانید خرید مناسبی برای خود انجام دهید. در فروشگاه فروهر می توانید خرید آباژور رومیزی را با طرح های مدرن و خاص سفارش دهید. این چراغ ها جز خاص ترین مدل های چراغ رومیزی در ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

سبد خرید