وبلاگ فروهر

آباژور کلاسیک | چرا مدل های قدیمی از مد افتاده اند؟

آباژور کلاسیک | چرا مدل های قدیمی از مد افتاده اند؟

آباژور کلاسیک مدل اولیه و قدیمی آباژور می باشد که کمتر در دکوراسیون های امروزی جای دارد. آباژور کلاسیک به علت طرح های قدیمی و تنوع خیلی کم، امروز کمتر استفاده می شود. اگر شما هم دکوراسیون منزل خود را تغییر داده باشید متوجه شده اید که از همان آباژورهای قدیمی نمی توانید استفاده کنید. اما اگر همچنان در منزل خود از سبک کلاسیک استفاده می کنید پس باید جدیدترین آباژورهای کلاسیک را امتحان کنید. آباژور های کلاسیک با خرید لوستر و آویز متناسب می تواند یک انتخاب فوق العاده باشد.

آباژور کلاسیک رومیزی

تفاوت آباژور کلاسیک و مدرن

ممکن است شما هم در خانه های افراد بزرگ تر بستگان مدل های زیادی از آباژور کلاسیک را دیده باشید. اگرچه در گذشته استفاده از آباژور در منزل خیلی پرطرفدار نبود، اما در خانه های امروزی می توانید این وسیله را به وفور پیدا کنید. آباژور کلاسیک در دو نوع ایستاده و رومیزی تولید می شود.

این مدل آباژور بیشتر برای دکوراسیون با طراحی کلاسیک استفاده می شود و دارای تنوع کمی می باشد. آبازور کلاسیک به دلیل طراحی زیبا و خیره کننده بدنه آن به عنوان یک وسیله خاص در دکوراسیون منزل استفاده می شود. به همین دلیل نور این مدل آباژور برای خریداران خیلی اهمیتی ندارد و طرج و رنگ بدنه در درجه های بالاتری از اهمیت هستند.

اما این موضوع در آباژورهای جدید کمی متفاوت است. در آباژورهای امروزی بدنه آباژور خیلی ساده و با رتگ یکدست پوشیده شده است. در این مدل چراغ ها معمولا نور به عنوان یک ویژگی مهم مورد توجه قرار می گیرد.هم چنین در طراحی های مدرن پیچیدگی های بدنه وجود ندارد. درنتیجه راحت تر می توانید آن را بر هر دکوراسیونی ست کنید.

آباژور کلاسیک

ویژگی های منحصر به فرد آباژور کلاسیک چیست؟

اباژور رومیزی کلاسیک معمولا از بدنه های فلزی ساخته شده اند. بدنه های فلزی که معمولا از جنس برنزی هستند و با رنگ و درخشش خاصی در دکوراسیون دیده می شوند. در بدنه فلزی این مدل آباژور معمولا از طرح های منحصر به فرد در بدنه استفاده می شود. نقش و نگار کلاسیک در این مدل طرفداران زیادی دارد و کمتر آباژوری در این سبک را می توانید ببینید که بدنه آن ساده باشد.

هم چنین برخی از سازندگان آباژورهای کلاسیک از طرح بدنه چوبی در ساخت آن نیز استفاده کرده اند. اگرچه بدنه چوبی در مدل های مدرن نیز استفاده می شود اما با استفاده از طرح های کلاسیک در بدنه آن مقداری تغییر صورت پذیرفته است. آباژورهای کلاسیک با بدنه چوبی در واقع تلفیقی از طرح کلاسیک و مدرن می باشد.

این مدل آباژور معمولا از کلاهک های پارچه ای استفاده می کنند. کلاهک پارچه ای در برخی از مدل ها به صورت چین دار می باشند که می توانند زیبایی کلاهک را چند برابر کنند. رنگ پارچه کلاهک یکی از فاکتورهای مهمی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. این رنگ معمولا هماهنگ با سایر دکوراسیون شما باید باشد. در مواردی هم می توانید آن را متضاد با سایر بخش ها انتخاب کنید که به زیبایی خانه شما کمک خواهد کرد.

همه این مواردی که گفتیم جز فاکتورهای اصلی آباژور طرح کلاسیک هستند. این ویژگی ها به صورت مشترک در تمامی تولیدات این سبک دیده می شوند و بخشی از هویت طرح کلاسیک می باشند.

آباژور کلاسیک مناسب

انتخاب آباژور کلاسیک مناسب

انتخاب آباژور یک مسئله بسیار مهم در طراحی دکوراسیون است به خصوص اگر آن را برای فضایی مانند پذیرایی یا نشیمن انتخاب می کنید. آباژور کلاسیک نیز با توجه به ویژگی های خاص آن که گفتیم، انتخاب را سخت تر می کنند. کلاهک و ساختار بدنه آباژور باید متناسب با فضای داخلی منزل شما انتخاب شود.

در انتخاب یک آباژور کلاسیک مناسب باید به کلاهک، ارتفاع و جنس بدنه توجه بیشتری داشته باشید. کلاهک یا شید آباژور باید یک چهارم ارتفاع کلی باشد و خیلی پهن نباشد. عرض زیاد یا کمک شید باعث می شود تا آباژور خیلی بد و نامتاناسب دیده شود.

سعی کنید از جنس بدنه ای استفاده کنید که در تضاد با دکوراسیون شما باشد. می توانید این مدل آباژور را در جنس های بدنه فلز رنگ شده، برنزی، چوبی، سنگ و یا حتی پلاستیک هم تهیه کنید. هم چنین طرح روی بدنه نیز باید دارای طرح های خیلی قدیمی نباشد چون باعث قدیمی نشان دادن منزل شما خواهد شد. پیشنهاد می کنیم از طرح هایی استفاده کنید که به سبک های سنتی خیلی نزدیک نباشند.

آباژور کلاسیک زیبا

امیدواریم این مطالب به شما در انتخاب یک آباژور مناسب کمک کند. اگرچه آباژور کلاسیک از طرح های قدیمی آباژور می باشد اما همچنان برای برخی طراحی های داخلی بسیار مناسب است. در نتیجه بهتر است از طرح های امروزی این مدل چراغ ها استفاده کنید تا علاوه بر حفظ سبک کلاسیک در دکوراسیون، منزل خود را نیز زیباتر جلوه دهید. هم چنین شما می توانید در فروشگاه فروهر انواع آباژور ایستاده در طرح های خاص و یا آباژور رومیزی را سفارش دهید. این مدل آباژورها می توانند بر اساس سلیقه و درخواست شما سفارشی سازی نیز بشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 7 =

سبد خرید