وبلاگ فروهر

کاربرد آباژور در دکوراسیون داخلی منزل و نور پردازی

کاربرد آباژور در دکوراسیون داخلی منزل و نور پردازی

شاید شما هم در این تصور را دارید که کاربرد آباژور فقط در نورپردازی و تامین روشنایی محیط است. اما اگر نگاهی به مدل های جدید و مدرن آباژور داشته باشید، بیشتر متوجه خواهید شد که دیگر استفاده از آباژور فقط برای تامین نور نیست. آباژور یکی از تجهیزات مهم دکوراسیون در منزل و محیط های تجاری شده است و طراحی آن بیشتر از نور مورد توجه خریداران است. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا علاوه بر آشنایی با  کاربرد آباژور، مدل های مختلف را نیز بهتر بشناسید. آباژور می تواند کمترین هزینه را برای ساخت یک منزل رویایی برای شما داشته باشد.

کاربرد آباژور

چرا از آباژور استفاده می کنیم؟

کاربرد آباژور در نورپردازی باعث شده است تا از آن بتوان در فضاهای متفاوت استفاده کرد. اما معمولا افراد با سلیقه، برای روح بخشیدن به معماری فضای خود از آن استفاده می کنند. امروزه آباژور تنها یک وسیله در داخل منزل نیست و شما استفاده از آن را در کافه، دفتر کار و هتل ها نیز می بینید. طیف وسیعی مانند آباژور ایستاده و رومیزی باعث شده است تا بتوانید برای هر فضایی آباژور مناسبی تهیه کنید.

برای متفاوت کردن محیط خود می توانید طرح های متفاوتی از این محصول را پیدا کنید و یا اینکه آن را با لوستر مدرن خانه خود هماهنگ کنید. می توانید رنگ بدنه و رنگ نور آن را تغییر دهید تا هماهنگی بیشتری با سایر دکوراسیون خود ایجاد کنید. تنوع زیاد در این موارد باعث شده است که برای هر منزلی آباژور مناسب وجود داشته باشد. فقط کافی است کاربرد آباژور را برای فضای خود مشخص کنید تا مدل مناسبی را انتخاب کنید.

همانطور که می دانید یکی از دلایل استفاده از آباژور استفاده از نورپردازی آن برای دیده شدن دکوراسیون است. اگرچه بسیاری از افراد تصور می کنند که ارتباطی بین نورپردازی و دکوراسیون وجود ندارد، اما طراحی خانه های مدرن توسط معماران مطرح این موضوع را کاملا روشن می کند. نور پردازی کمک می کند تا دکوراسیون شما بهتر دیده شوند و به چشم افراد حاضر در یک محیط برسند. نورپردازی مناسب کمک می کند تا با بزرگ تر و مجلل دیده شدن فضای شما، محیط خانه شما بهتر دیده شود. البته به شرطی که این کار را به صورت اصولی و درست انجام دهید. 

یکی از ابزار های اصلی نورپردازی آباژور است که می تواند این نور را با زاویه و فاصله دلخواه برای شما تامین کند. موضوعی که باعث شده است تا کاربرد آباژور در متفاوت کردن دکوراسیون بیشتر هم شود. این تاثیر را می توانید در زمانی که در فضای خود هیچ چراغی ندارید بهتر متوجه شوید. در غیاب نور پرده، مبلمان و تمام اکسسوری دکوراسیون شما آن جلوه مطلوب را نخواهند داشت. اما قبل از آن بهتر است در مورد چیدمان آباژور بیشتر اطلاعات کسب کنید.

کاربرد آباژور در نورپردازی

کاربرد آباژور در نورپردازی خانه

نقش آباژور در نورپردازی زمانی قابل لمس است که به روش اصولی و استاندارد انجام پذیرد. برای این کار بهتر است نورپردازی از چند منبع و با زوایای مختلف صورت پذیرد. حتما متوجه شده اید که در پذیرایی که از یک منبع نور مانند لوستر یا هالوژن استفاده می شود، دکوراسیون جلوه خوبی ندارد. استفاده از چندین منبع نوری به شما کمک می کند تا نور را در تمامی زوایا برای یک محل تامین کنید. هم چنین هنگامی که نیاز داشته باشید می توانید با استفاده از منابع مختلف نور را کم یا زیاد کنید. کاربرد آباژور در تکمیل این نورپردازی بسیار مهم است.

استفاده از آباژور در طراحی دکوراسیون منزل نیز بسیار زیاد است. این موضع باعث شده است که تنوع طراحی در مدل های مختلف آباژورها در بازار بسیار زیاد باشد. به طوری که امروز می توانید انواع آباژور رومیزی را برای هر فضایی انتخاب کنید. آباژورهای امروزی با طراحی مدرن را می توانید در هز خانه ای استفاده کنید. هم چنین با تغییر رنگ نور آباژور نیز می توانید این تنوع را بیشتر کنید. 

قبل از انتخاب یک آباژور مناسب، حتما سبک معماری فضای خود را مشخص کنید و از آباژوری متناسب با همان سبک استفاده کنید. استفاده از یک آباژور که با سبک دکوراسیون شما همخوانی ندارد و یا استفاده از آن در یک جای نامناسب، باعث می شود که خانه شما به هم ریخته دیده شود. گاهی یک تغییر ساده در محل نصب آباژور، دکوراسیون متفاوتی را برای شما ایجاد می کند.

کاربرد آباژور در طراحی دکوراسیون

استفاده از آباژور کمک می کند تا جزییات بیشتری از منزل و طراحی شما دیده شود. نور آباژور هم می تواند راحتی و آرامش بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. در حالی لوسترها این ویزگی را ندارند و روشنایی را برای کل فضا ایجاد می کنند. کاربرد آباژور در ایجاد یک نور محلی در هر فضایی باعث محبوبیت آن شده است. اگر دوست دارید قسمتی از فضای شما بیشتر دیده شود کافی است تا از یک چراغ کنار سالنی در آنجا استفاده کنید. برخی از نکات گفته شده در مقاله آباژور مناسب پذیرایی می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

امیدواریم با خواندن این نوشته با کاربرد آباژور در نورپردازی و دکوراسیون منزل بیشتر آشنا شده باشید. اگر در منزل خود از آباژور استفاده نمی کنید و یا با استفاده از آن تغییری در دکوراسیون خود مشاهده نمی کنید، بهتر است مطالب گفته شده را بادقت بیشتری مطالعه کنید. شاید لازم باشد تا مدل آباژور خود را تغییر دهید و یا اینکه با تغییر محل آباژور تفاوتی بهتر ایجاد کنید. اگر در استفاده از آباژور اصول گفته شده را رعایت کنید قطعا می توانید تغییری خاص در منزل خود ایجاد کنید. هم چنین توجه داشته باشید که این موارد در خصوص آباژورهای یک محیط اداری هم صدق می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =

سبد خرید