وبلاگ فروهر

نورپردازی پله

نورپردازی پله

لوسترها و راه پله های بزرگ یک ترکیب همیشه برنده در نورپردازی راه پله محسوب می شوند. اما روش های نورپردازی پله ها در سال های اخیر به طور چشمگیری گسترش یافته است. اکنون طراحان رویکرد نورپردازی چند لایه را در بیشتر فضاها اعمال می کنند و پله ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. چراغ های پله ای، نور LED خطی و سایر ترفندهای نورپردازی مبتکرانه به دیده شدن راه پله ها و ایمن تر کردن آنها کمک می کنند. در اینجا هشت استراتژی نورپردازی پله را برای متفاوت کردن راه پله های خود یاد خواهید گرفت.

چراغ های پله ای خطی

جنبه انقلابی فناوری LED برای بسیاری از تکنیک های جدید نورپردازی پله مانند چراغ های پله خطی بسیار مهم است. نوار نازکی از ال ای دی ها را می توان در کانال های آلومینیومی در دیوار فرو کرد یا در نمای معماری برای راه پله پنهان کرد. اثر این طراحی منحصر به فرد می‌تواند نورپردازی ملایم و بدون تابش نور روی پله‌ها باشد، درست در جایی که بیشتر به آن نیاز دارید.

چراغ های زیر پله

پنهان کردن نور خطی در هر آج پله ممکن است زیباترین و کاربردی ترین روش در بین تمام تکنیک های نورپردازی پله باشد. اما جزییات استفاده از این روش و نصب آن دشوارتر است. نورپردازی اغلب در زیر هر پله پنهان می شود. راه پله هایی که به این ترتیب نورپردازی می شوند می توانند به نقاط کانونی و متفاوت تبدیل شوند و در عین حال نور عالی را نیز ارائه دهند.

پله های ملعق نیز کاندیدای عالی برای این نوع نورپردازی هستند. نوارهای LED خطی در قسمت زیرین هر پله فرو نصب می شوند تا نور را به پایین بتابانند. این تکنیک منجر به روشنایی خوب پله ها می شود و می تواند الگوهای زیبا ایجاد کند.

نورپردازی راه پله

نرده های نورانی

اندازه لامپ و منبع نور در فناوری نورپردازی در دهه گذشته به سرعت در حال کاهش بوده است و این بدان معناست که ما می توانیم تقریباً در هر مکانی نور قرار دهیم. روشنایی در حال حاضر در نرده های شیشه ای و کابلی گنجانده شده است. اما می توان آن را در ریل های چوبی نیز گنجاند. در این مدل نورپردازی پله، نور پشت نرده قرار می گیرد تا پله ها را روشن کند.

این طراحی مبتکرانه طراحی داخلی برای یک نتیجه هنری بسیار خاص است و راه پله را به یک قطعه مدرن ارتقا می دهد. نرده های نورانی نیز در فضای باز در اطراف تراس، ایوان و پله ها عالی هستند و می توانند در بسیاری از سبک های طراحی مختلف ادغام شوند.

چراغ های بالا به پایین

چراغ های رو به پایین مدلی شیک و مدرن از چراغ دیواری سنتی است. دیوارکوب های استوانه ای سیاه و سفید را بالای یک پلکان شناور طراحی مورد قبول برای همه طراحان است. این رویکرد هوشمندانه با نرده‌های مشکی  هماهنگ می‌شود و نور را به سمت پله‌ها هدایت می کند و در عین حال سطح زیرین پله بالایی را نیز روشن می‌کند.

تیم های طراحی با اضافه کردن این نسخه‌های کوچک که بافت سنگی روی دیوار را برجسته می‌کنند و در عین حال پله‌ها را روشن می‌کنند، رویکرد دیگری را با دیوارکوب‌های بالا به پایین در پیش گرفتند. وسایل در اندازه های مختلف و بی شماری وجود دارند که استفاده از آنها را به عنوان یک روش متفاوت یا ترکیب شدن در خانه های سنتی را ممکن می کند.

نور پله

نور پس زمینه در نورپردازی پله

نور پس زمینه در سنگ راه پله یا روکش چوبی با تراش نازک یک روند جدید است که برای طراحی و ساخت آن کمی کار اضافی می طلبد. اما اثر آن شبیه هیچ چیز دیگری نیست. استفاده از پانل های اونیکس یا لامپ ادیسونی با نور پس زمینه می تواند پلکانی را ایجاد کند که به همان اندازه زیبا و کاربردی است.

نورهای مخفی

یک نورپردازی خارق‌العاده می‌تواند راه پله‌هایی را برای ما به ارمغان بیاورد که با کمترین اتصالات از طبقه‌ای به طبقه دیگر شناور می‌شوند و نور در مکان مناسب را نمایش دهد. نوری که در کنار پله‌ها رو به دیوار قرار دارد، از پشت به بیرون می تابد تا توجه را به جزئیات در راه پله جلب کند. پفتن این نکته ضروری است که  این نور می تواند بیشتر دکوراتیو  باشد تا کاربردی و برای داشتن ایمنی به نور بیشتری نیاز است. پس به دنبال اضافه کردن منابع نوری جدید هم باشید.

چراغ های پله ای

یک راه پله با نور مناسب می تواند در هنگام رفتن به رختخواب بسیار کاربردی باشد. گاهی اوقات ساده ترین راه حل ممکن است بهترین باشد. در واقع چراغ های پله ای فقط برای این منظور ساخته شده اند. چراغ های پله مدرن در سبک‌ها و رنگ‌های بسیاری وجود دارند و تقریباً در هر سبکی قابل استفاده هستند.

فانوس های روشن

ما می‌توانیم نرده‌ها و موارد دیگر را نیز در پله روشن کنیم. پس چرا روش های جدید را امتحان  نکنیم؟ برای خانه های سنتی که از نرده های فولادی استفاده می کنند با نورپردازی داخلی می توانید به این نورپردازی متفاوت برسید. این روش شبیه به افزودن فانوس در طول مسیر است و می تواند برای مهمانان بسیار حس گرمی را در ورودی ایجاد کند.

نورپردازی پله

امیدواریم با استفاده از این ایده ها در نورپردازی راه پله خود، علاوه بر ایجاد یک نورپردازی متفاوت، ایمنی را نیز افرایش دهید. همانطور که در اشتباهات رایج نورپردازی گفتیم، ایمنی باید همیشه در نورپردازی برخی فضاها مورد توجه قرار گیرد. هم چنین سعی کردیم در اینجا روش هایی را بگوییم که در هر سبکی قابل اجرا باشد و بتوانید از آن استفاده کنید. برای اضافه کردن انواع نورپردازی در منزل خود می توانید از فروشگاه فروهر نیز دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

سبد خرید