وبلاگ فروهر

نورپردازی هوشمند

نورپردازی هوشمند

نورپردازی هوشمند را می توان نسل جدید انواع نورپردازی خانه در نظر گرفت که سعی در بهنه سازی مصرف انرژی و راحتی بیشتر مصرف کننده دارد. اما معایب آن چیست؟

نورپردازی هوشمند نوید یک روش جدید و بهبود یافته برای روشنایی خانه شما را می دهد. تحقیقات نشان داده است که چراغ‌های هوشمند می‌توانند خواب شما را بهبود ببخشند، خلق و خوی شما را تقویت کنند و حتی به بهبود سریع‌تر احوال شما نیز کمک کنند. اما واقعاً این سیستم های روشنایی چقدر خوب کار می کنند؟ و کدام یک برای شما بهتر است؟

اما قبل از بررسی این موارد بهتر است بیشتر با جزییات روشنایی هوشمند آشنا شویم. به طور کل چهار نوع اصلی روشنایی هوشمند وجود دارد: کلیدهای هوشمند، لامپ های هوشمند، سیستم های کمکی و سیستم های یکپارچه. برای کشف مزایا و معایب نورپردازی هوشمند و نحوه استفاده از آنها برای آسان‌تر کردن زندگی شما در خانه، ادامه مطلب را بخوانید.

نورپردازی هوشمند

کلیدهای هوشمند

کلید و دیمر دارای اتصالات بی‌سیم می‌تواند جایگزین سوئیچ‌های موجود شوند تا روشنایی شما را بدون تغییر اساسی هوشمند کنند.برای این تغییر یک برقکار واجد شرایط باید این کار را انجام دهد. اما تعویض این کلیدها معمولاً ساده است و می توانید تقریباً با هر وسیله روشنایی از آن استفاده کنید. اضافه شدن یک گوشی هوشمند یا صفحه کلید اصلی تنظیم کننده میزان روشنایی خانه زندگی را آسان تر می کند.
برخی از سوئیچ های هوشمند، به یکدیگر متصل می شوند و حتی اگر اینترنت قطع شود به کار خود ادامه می دهند. آنها درست مانند سوئیچ های معمولی کار می کنند، که کنترل آن را برای مهمانان آسان می کند. نصب این سوئیچ های هوشمند یک راه عالی برای شروع و افزودن قدرت کنترل نورپردازی به خانه شما است. در محصولات تولیدی استودیو طراحی فروهر نیز این امکانات در نظر گرفته شده است. به طور مثال در آباژور لایت سورد شما می توانید با نگه داشتن کلید روشن و خاموش نور چراغ را کم یا زیاد کنید. در چراغ شب ملودی نیز می توانید با استفاده از موبایل طیف رنگی چراغ را عوض کنید و نورهای متفاوت را تجربه کنید.

لامپ های هوشمند

شرکت های بزرگ لامپ های لامپ‌های هوشمندی را ارائه می‌کنند که جایگزین لامپ‌های استاندارد موجود شما در بسیاری از انواع لامپ‌ها می‌شوند. هر لامپ دارای یک فرستنده، گیرنده و پردازنده کوچک است و معمولاً از طریق روتر Wi-Fi شما به اینترنت متصل می شود. بسیاری از لامپ‌های هوشمند ویژگی‌های پیشرفته‌تری مانند تغییر رنگ کامل و کاهش نور را ارائه می‌کنند.
لامپ‌های هوشمند ممکن است کم‌هزینه‌ترین گزینه برای خرید باشند، اما برعکس، می‌توانند بیشترین ناامیدی را ایجاد کنند. آنها ممکن است برای راه اندازی و نگهداری گیج کننده باشند و بنابراین برای افرادی که با تکنولوژی راحت هستند بهترین هستند. تولیدکنندگان روزانه در حال بهبود در این زمینه هستند، بنابراین من گمان می‌کنم که زمان زیادی طول نخواهد کشید تا قابل اعتمادتر و استفاده آسان‌تر شوند.

مزایا نورپردازی هوشمند

سیستم های کمکی

به نظر می رسد آمازون الکسا تقریباً در همه جا وجود دارد، از جمله در آینه حمام. Google Home ، Apple HomeKit و پخش‌کننده‌های جدیدی مانند Brilliant به عنوان مغز مرکزی بسیاری از برنامه‌های نورپردازی هوشمند عمل می‌کنند. این دستیارهای دیجیتال یا هاب ها معمولاً به چندین زبان صحبت می کنند و می توانند دستگاه های چندین سازنده را حتی با دستورات صوتی ساده مدیریت کنند.
با عادت کردن ما به دستیارهای دیجیتالی مانند سیری و الکسا در تلفن هایمان، دستورات صوتی به طور فزاینده ای زیاد می شوند. روشن کردن چراغ‌ها با صدا می‌تواند برای هر کسی که دست‌هایش پر از لباس‌های خیس یا چند وسایل سنگین است، مفید باشد.
سیستم‌های کمکی در بازار طرفداران زیادی پیدا کرده اند. اما مراقب باشید که قبل از اینکه همه چیز را انجام دهید، توضیحات تکمیلی آن را بخوانید. اکثر هاب ها با تعدادی از دستگاه ها هماهنگ می شوند اما نه همه دستگاه های موجود و ممکن است متوجه شوید که لامپ های هوشمند، قهوه ساز هوشمند یا دماسنج هوشمند شما به طور کامل با هاب شما کار نمی کنند. یک قانون سرانگشتی به شما کمک می کند: هرچه از برندهای کمتری استفاده کنید، راه اندازی و نگهداری آسان تر است.

معایب نورپردازی هوشمند

سیستم های یکپارچه

نورپردازی هوشمند پدیده جدیدی نیست.کنترل‌ها برای چندین دهه قبل معرفی شده اند و همه ما از آنها استفاده می کنیم. اما مدل های جدید اغلب متمرکز هستند، با یک “هسته مرکزی” و پانل های الکتریکی.هم چنین این سیستم های جدید می توانند قابل اعتمادتر از گزینه های بی سیم باشند.
سیستم‌های یکپارچه امروزی با الکسا و سایر دستیارهای دیجیتال هماهنگ می شوند. به سیستم گرمایش و سرمایش مرکزی، پرده ها و سیتم های اعلام حریق و دزدگیر متصل می‌شوند. پیشنهاد فروهر به شما این است که اگر قصد استفاده از چنین سیستم هایی در منزل خود دارید، به دنبال یک متخصص دوره دیده از سازنده برای خرید و نصب این سیستم ها باشید. اینها پروژه هایی نیستند که خودتان انجام دهید.

سیستم های نورپردازی هوشمند می تواند به طور کلی زندگی را آسان تر و دقیق تر کنند. هم چنین با استفاده از این سیستم ها می توانید هزینه های برق خود را به طور قابل ملاحضه ای کاهش دهید. این کار با استفاده از تجهیزات و برنامه های هوشمند سازی که شرکت های بزرگ ارائه می کنند خیلی سریع تر و بهتر در آینده انجام خواهد شد. پس اگر قصد انجام آن را دارید به هیچ عنوان برای شروع شک نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

سبد خرید