وبلاگ فروهر

نورپردازی موضعی

نورپردازی موضعی

نورپردازی موضعی یکی از مهم ترین اصول طراحی داخلی و نورپردازی اصولی است. استفاده از منابع نورپردازی موضعی در محیط به شما کمک می کند تا فضای ایده آل را برای اتاق یا محل کار خود داشته باشید. برای انتخاب درست منابع نوری شما نیاز به اطلاعات کافی در مورد آنها دارید زیرا باید چراغ هاب مناسبی را برای نورپردازی موضعی صحیح انتخاب کنید. نکته مهم دیگر این است که مجری نورپردازی باید بتواند نورپردازی با کیفیت بالا و مدرن را به شما ارائه دهد. ما در این مطلب سعی داریم شما را با انواع تکنیک های نورپردازی موضعی مانند چراغ فروشگاهی و چراغ ریلی سقفی آشنا کنیم تا چیدمان عالی و خیره کننده برای نورپردازی اصولی فروشگاه خود داشته باشید.

چراغ فروشگاهی

تکنیک های نورپردازی موضعی صحیح

تکنیک های نورپردازی موضعی مختلفی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد و با دستکاری کردن منابع نوری تقریباً هر افکتی را که می خواهید ایجاد کنید. می توانید از نور برای تأکید بریک نقطه از ویترین استفاده کنید یا می توانید از نور برای جلب توجه دور از نقطه یا گوشه خاصی در خانه خود استفاده کنید. بسته به میزان نوری که می‌خواهید به محیط مدنظر خود بدهید. برای انجام این کارها می‌توانید از انواع مختلف منابع نوری نیز استفاده کنید که در ادامه توضیح خواهیم داد.

چراغ ریلی سقفی

یک تکنیک محبوب است که می توانید مقدار متوسطی از نور را در مناطق خاصی از یک اتاق اضافه کنید استفاده از چراغ ریلی سقفی است. این چراغ ها به دلیل داشتن ریل این امکان را به شما می دهند تا در نقاط مختلف تعداد چراغ های متمرکز بر همان ناحیه را کم یا زیاد کنید. این لامپ‌ ها همچنین برای استفاده در اتاق مناسب هستند تا نور ملایمی را در طول شب فراهم کنند. 

این چراغ ها را می توانید در فروشگاه های مختلف لوستر و آویز در مدل ها و رنگ های متنوع پیدا کنید. تنوع بسیار زیاد این محصولات باعث شده است تا بتوانید آن را با دکوراسیون اتاق خود به خوبی هماهنگ کنید. هم چنین برای این هماهنگی نیازی نیست تا اطلاعات متفاوتی را از منابع مختلف دریافت کنید. اطلاعات گفته شده در این مقاله برای شما کافی است. 

نورپردازی موضعی

چراغ های فروشگاهی

این نوع چراغ ها در نورپردازی موضعی بر روی یک منطقه یا محل خاص تأکید می‌ کنند، مانند یک میز یا یک تابلو و یا محصولی خاص . این چراغ ها باید حداقل 3 برابر روشن تر از بقیه نور اتاق باشند تا موثر باشند. نورپردازی تاکیدی باعث می شود تا اشیا شما مانند نقاشی ها و مجسمه ها برجسته شوند.

لامپ‌های هالوژن بهترین نوع روشنایی برای استفاده برای این کار هستند. فقط مطمئن شوید که نور حداقل 3 برابر بقیه چراغ ها روشن باشد. برای موثر بودن نور لازم نیست در زمینه نورپردازی متخصص باشید، اما پایبندی به تکنیک های اولیه مطمئناً به شما کمک می کند تا محیطی عالی در خانه خود ایجاد کنید. همیشه مطمئن شوید که نوع درستی از محصولات نورپردازی را خریداری می کنید تا بتوانید یک دکوراسیون عالی را خلق کنید.

تفاوت‌های اصلی بین تکنیک‌های چراغ ریلی سقفی و چراغ فروشگاهی

استفاده از چراغ های ریلی سقفی برای نورپردازی موضعی در مناطق بزرگ استفاده می شود، زیرا باعث پخش یکنواخت نور در مناطق وسیع‌تر می‌شود. از طرف دیگر، نورهای نقطه ای باید برای برجسته کردن یک منطقه خاص استفاده شوند. این موضوع به دلیل زاویه پرتو باریک آن است. هرگز فقط از نورهای نقطه ای در کل فروشگاه استفاده نکنید. استفاده از یک آباژور رومیزی می تواند این یکنواختی را کمتر کند.

چراغ های نقطه ای باید با احتیاط انتخاب شوند، زیرا اکثر آنها پرتو نور را در اثر تنظیم زاویه هدر می دهند و نور کمتری به اجسام می رسد. پس نتیجه می گیریم در نورپردازی موضعی از چراغ ریلی سقفی در مکان های وسیعی که نیاز به روشنایی داریم و از چراغ های فروشگاهی برای تاکید بر نقطه یا محصول خاص استفاده کنیم تا نورپردازی موضعی بهتری داشته باشیم.

چراغ ریلی سقفی

در مقالات آتی سعی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در مورد نورپردازی موضعی به شما ارائه کنیم تا بتوانید با تکنیک های اصولی علاوه بر نورپردازی اصولی، محیط خود را نیز زیباتر کنید. ما در استودیو طراحی فروهر همواره سعی داریم تا نورپردازی اصولی و درست را دنبال کنیم. شما می توانید برای اجرای پروژه های خود در این زمینه از دانش فنی و طراحی تیم ما نیز استفاده کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

سبد خرید