وبلاگ فروهر

نورپردازی جزیره آشپزخانه

نورپردازی جزیره آشپزخانه

در این مقاله از وبلاگ استودیو طراحی فروهر قصد داریم در مورد ایده های نورپردازی جزیره آشپزخانه صحبت کنیم. آشپزخانه و میز ناهارخوری دو قسمت از یک خانه هستند که به کاربردی ترین نور نیاز دارند. بدترین موضوع هنگام پختن غذا این است که نور کافی در فضای کار خود نداشته باشید. نورپردازی جزیره آشپزخانه می توانند به نقطه کانونی آشپزخانه شما تبدیل شوند و تأثیر چشمگیری بر زیبایی دکوراسیون داشته باشد. بنابراین نورپردازی آن علاوه بر ارائه نور مناسب در برای کار شما باید مکمل طراحی داخلی نیز باشد.

شما باید چراغ با سایز و تعداد نور مناسب داشته باشید تا جزیره یا اپن خود را برجسته کنید. قبل از انتخاب چراغ های جزیره آشپزخانه خود باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید. شما باید اندازه جزیره، ارتفاع سقف، پوششی که آشپزخانه شما را بهتر نشان می دهد و اینکه آیا هود روی جزیره دارید را نیز در نظر بگیرید. همچنین باید تمام سبک های مختلف و نوع نور متناسب با نیازهای شما را در نظر بگیرید تا طراحی منحصر به فردی ایجاد کنید. به همین دلیل قصد داریم با چند باید و نباید برای نورپردازی جزیره آشپزخانه بیشتر آشنا شویم. امیدواریم مطالب گفته شده در مقاله اندازه لوستر کمی بهتر موارد را برای شما مشخص کرده باشد.

نورپردازی جزیره آشپزخانه

چگونه چراغ ها را بر فراز جزیره آویزان کنیم؟

اولین قدم که در همه طراحی ها باید در نظر گرفته شود دانستن طول جزیره آشپزخانه و عرض آن است. همچنین فاصله کف جزیره تا سقف را نیز اندازه بگیرید. با استفاده از این اطلاعات، می توانید بگویید که چراغ های شما چند عدد و چه اندازه ای باید باشد.

بیشتر نورپردازی‌ های جزیره‌ای نیاز به یک لایت باکس دارند که در سقف نصب می شود. که این کار برای شما نیاز به هزینه بیشتری دارد. اما اگر در حال بازسازی آشپزخانه هستید، قرار دادن چراغ ها در بالای جزیره آشپزخانه کاری است که برقکار در مراحل اولیه انجام می دهد، بنابراین تصمیمی است که باید در ابتدا بگیرید و در صورت نیاز تغییرات لازم را ایجاد کنید.

نورپردازی بالای جزیره آشپزخانه چه ابعادی داشته باشد؟

گاهی اوقات یک عکس می تواند ارزش هزار کلمه را داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اصاویری بیشتری را در اینترنت مشاهده کنید. انتخاب چراغ مناسب به نسبت آشپزخانه و اندازه جزیره شما بستگی دارد. اما به عنوان یک قانون کلی جزایر بزرگتر با آویزها یا چراغ های بزرگتر و وسایل بیشتر بهتر به نظر می رسند. 

نورپردازی بالای جزیره آشپزخانه

اما چند قانون برای نورپردازی جزیره آشپزخانه وجود دارد که برای همه آشپزخانه ها صادق است:

  • آویزها را بیشتر از نیم متر از هم دور نکنید.
  • نورها را به طور مساوی در سراسر جزیره توزیع کنید.
  • چراغ ها را در فاصله 15 تا 30 سانتی متری از لبه جزیره قرار ندهید.
  • هر 60 تا 80 سانتی متر تقریباً یک آویز قرار دهید. اگر جزیره بزرگی دارید یا جزیره شما عمیق است وسایل بزرگتر آویزان کنید.
  • چراغ ها را 80 تا 90 سانتی متر بالاتر از جزیره آویزان کنید (اگر خانواده شما قد بلندی دارند، 15 سانتی متر اضافه کنید). چون هرگز نمی خواهیم نورها در مقابل چشم باشند.

بر اساس این قوانین به عنوان مثال، فرض کنید یک جزیره 1.5 متری دارید. ابتدا از هر لبه یک 30 سانتی متر کم کنید. در نتیجه 90 سانتی متر در وسط باقی می ماند. بر این اساس شما باید دو چراغ آویزان کنید. فضا برای سه چراغ خیلی کوچک است.

نسبت ابعاد آویز خیلی مهم است

هر چه جزیره بزرگتر باشد، وسایل بزرگتری را می توانید در آن استفاده کنید. همانطور که در عکس ها می بینید جزایر پهن تر با آویزهایی که بزرگتر هستند بهتر به نظر می رسند. هم چنین لوستر آشپرخانه نیز می تواند ایده خوبی برای آویزان کردن در جزیره بسیار عمیق باشد.

نورپردازی جزیره آشپزخانه مینیمال
نورپردازی جزیره

قبل از نورپردازی اغلب افراد ممکن است شک کنند که جزیره انتخاب شده خیلی کوچک است. اما یک نورپردازی مناسب جزیره آشپزخانه  می تواند راهی عالی برای بیان بهتر نشان دادن جزیره باشد. همانطور که می دانید جزایر مربع شکل غیرعادی هستند، اما اگر قصد دارید به جای آویز، از یک لوستر استفاده کنید. در نظر داشته باشید که نسبت یک لوستر باید بیشتر با اندازه جزیره مطابقت داشته باشد.  اگر در تردید انتخاب بین دو یا سه چراغ قرار دارید، از قانون سه تایی استفاده کنید. داشتن سه چراغ می تواند حس متعادل تری نسبت به دو چراغ به فضا بدهد، البته تا زمانی  فواصل آن مناسب باشند.

نورپردازی بالای آشپزخانه

آیا می توانم از آویز برای سقف کوتاه استفاده کنیم؟

حتما با جستجو در اینترنت و پینرتست متوجه شده اید که بیشتر تصاویری که می بینید، آشپزخانه های خیلی بزرگ با سقف های بیش از 3 متر هستند. اما خبر خوب این است که می توانید از آویز در سقف های 2.5 متری هم استفاده کرد. اما لازم است این موارد را درنظر بگیرید:

  • از یک لوستر خطی استفاده کنید که خیلی آویزان نباشد
  • از نورهایی استفاده کنید که واضح باشند تا دید شما مسدود نشود.
  • آنها را کمی پایین تر از 80 سانتی متر بالای جزیره آویزان کنید.

اگر روی جزیره دریچه یا سیستم تهویه داریم چه کاری انجام دهیم؟

بسیاری از جزیره های آشپزخانه دارای هود یا هواکش در بالا هستند. این کار اضافه کردن چراغ ها را دشوارتر می کند. می‌توانید چراغ‌های آویز کوچک‌تری را در دو طرف آویزان کنید، اما مراقب باشید زیرا ممکن است خیلی شلوغ به نظر برسد. اگر کناف بالای جزیره دارید، بهتر است از چراغ‌های فرورفته داخل کناف استفاده کنید. اگر در بالای جزیره خود هود دارید، چراغ های خود را چند اینچ بالا ببرید تا از گاز محافظت کنید. 

آویز یا لوستر در نورپردازی جزیره آشپزخانه

لوستر را چراغی تعریف می کنیم که بیش از یک لامپ دارد. اگر جزیره شما در مرز بین استفاده از دو و سه آویز است، استفاده از یک آویز با چند لامپ می تواند یک گزینه عالی باشد.

هر محصولی را که دوست دارید می توانید برای خود انتخاب کنید. در زیر چند نموه از آویزهای مناسب جزیره آشپزخانه را که در استودیو طراحی فروهر تولید می شوند را می توانید ببینید. این چراغ ها قابل ارسال به سراسر کشور را دارند.

آیا باید از دیمر در نورپردازی آشپزخانه استفاده کرد؟

یکی از دلایلی که نورپردازی آشپزخانه بسیار مهم است این است که باید نور کافی هنگامی که پیاز را می برید وجود داشته باشد. اما اگر در هنگام آشپزی نباشید، ممکن است آشپزخانه خیلی روشن به نظر برسد. به همین دلیل بهتر است تا دیمر هم برای نورپردازی آشپزخانه خود در نظر بگیرید. این گزینه می تواند برای یک آشپزخانه واقعاً خوب باشد به خصوص اگر بخشی از یک پذیرایی بزرگتر باشد. با این روش شما می توانید فقط مقدار نور مورد نظر خود را از این چراغ ها دریافت کنید.

امیدواریم مطالب گفته شده در این مقاله به شما کمک کند که چگونه نورپردازی جزیره آشپزخانه خود را انتخاب کنید. لطفا هر سوالی دارید در نظرات مطرح کنید. هم چنین در سایر نوشته های وبلاگ تخصصی طراحی و نور پردازی  می توانید اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید.

Recent search terms:

  • https://farvahardesign com/نورپردازی-جزیره-آشپزخانه/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 3 =

سبد خرید