وبلاگ فروهر

نورپردازی باغ با هزینه کمتر

نورپردازی باغ کلاسیک

نورپردازی باغ را میتوانید با چند چراغ باغ انجام دهید و محوطه خود را به کاربردی ترین حالت ممکن روشن کنید. اما لازم است بدانید که از چه محصولاتی استفاده کنید تا هم کاربردی و هم مقرون به صرفه باشد. در انتخاب محصول برای نورپردازی محوطه باغ خود انتخاب های زیادی دارید اما مسئله ای که مهم است استفاده از محصولات و کالاهای روشنایی است که هم میزان انرژی کمتری استفاده کنند و هم هزینه پایین تری نیز داشته باشند. همه این موارد آن چیزی است که در این مقاله استودیو طراحی فروهر به آن خواهیم پرداخت.

امروزه در روشنایی فضاهای باز چراغ های SMD و خورشیدی بسیار زیاد استفاده می شوند، زیرا از نظر انرژی کارآمدتر هستند. استفاده از طراحی های روشنایی مینیمال که هدفشان کمترین استفاده از لوازم روشنایی است و از نور حداقلی استفاده می‌ کنند یکی دیگر ازراه‌ های کارآمد در مصرف انرژی است. در این نوشته وبلاگ فروهر نیز مقدمه‌ ای برای انتخاب‌ های نورپردازی فضای باز، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و همچنین ایده‌های طراحی برای روشنایی محوطه باغ به روشی کم‌ مصرف و کم‌ هزینه خواهیم گفت.  با رعایت کردن نکات این نوشته شما هم محوطه باغ زیبایی دارید و هم برق کمتری مصرف می کنید.

نورپردازی مینیمال

گزینه های روشنایی کم مصرف

چراغ های خورشیدی

چراغ های خورشیدی وسایلی هستند که پنل های خورشیدی داخلی خود را به عنوان یک دستگاه شارژ دارند. آنها به شما این امکان رامی دهند که مصرف برق خود را به صفر برسانید.

لامپ های LED

مخفف Light Emitting Diode است و نوعی لامپ بسیار کوچک است. LED های جداگانه برای ایجاد وسایل روشن در کنارهم قرار می گیرند.  چراغ های ال ای دی به قدری کم مصرف هستند که نیازهای الکتریکی آنها کم است و با سیستم های ولتاژ پایین امروزی به خوبی کار می کنند. برای انتخاب چراغ باغ خود می توانید از محصولاتی استفاده کنید که منابع نوری آنها چراغ های ال ای دی هستند. 

3 راه برای نورپردازی باغ با کمترین هزینه

استفاده از چراغ های خورشیدی

چراغ های خورشیدی به طور چشمگیری در کارایی، قابلیت اطمینان و طول عمر بهبود یافته اند.  آنها شدت کمتری نسبت به پروزکتورها دارند، بنابراین بهتر است از آنها به عنوان نورپردازی تکمیلی، چراغ های راهرو یا هر جایی که نیاز به استفاده ظریف تری از نور است، استفاده شود.  این چراغ ها در یک مکان آفتابی بهترین عملکرد را دارند. چرا که می توانند به اندازه کافی در روز نور آفتاب را دریافت کنند تا شارژ کامل داشته باشند. برای مثال اگر شما چراغ محوطه باغ خود را از نوع چراغ خورشیدی انتخاب کنید، چراغ باغ خورشیدی شما در طول روز کاملا شارژشده و کاملا قابل استفاده است. اما در ادامه ببینیم مزایا و معایب این چراغ ها چیست.

مزایا: اگر از چراغ های خورشیدی استفاده می کنید، آزادی بسیار بیشتری برای نصب چراغ ها بدون نیاز به سیم کشی آنها دارید.  این امر باعث‌ کاهش هزینه های نصب و بی نیاز شدن به سیستم سیم کشی عایق در محیط باز می شود.

معایب: وسایل خورشیدی ممکن است نسبت به سایر انواع روشنایی نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری داشته باشند، زیرا برای اطمینان از شارژ خوب صفحات خورشیدی باید به طور دوره ای تمیز شوند. چراغ های خورشیدی همچنین می توانند با شارژ از یک روز ابری کار کنند، اما بهترین عملکرد را با چندین ساعت آفتاب در روز دارند.

تعمیر و نگهداری: چراغ های خورشیدی تا حدودی تعمیر و نگهداری بالایی دارند زیرا پنل های شارژ خورشیدی نیاز به تمیز کردن دوره ای دارند.

پایداری: چراغ‌های خورشیدی زمانی که برای استفاده طولانی‌مدت خریداری می‌شوند بسیار پایدار هستند، زیرا انرژی مورد نیاز شما راه در روز کاهش می‌ دهند و در طول سال‌ ها باعث کاهش شدید انرژی می‌ شوند.

چراغ های خورشیدی با تنوع زیادی در بازار وجود دارند و برخی از آنها بسیار ارزان هستند. می‌توانید آنها را به‌عنوان چراغ‌ باغ درامتداد یک پیاده‌رو یا مسیر ورودی باغ امتحان کنید تا نور روشن‌تری ایجاد کنید.  حتی می توانید از بعضی از چراغ های خورشیدی با طراحی های خاص به عنوان تزئینات ویژه باغ استفاده کنید.

چراغ خورشیدی

استفاده ازچراغ های LED

چراغ های  ال ای دی بی شک یکی از بهترین تکنولوژی های به وجود آمده در صنعت روشنایی هستند. بیشتر طراحان نورپردازی‌ برای سیستم نورپردای فضای باز به سمت وسایل LED حرکت می‌کنند. چراغ باغ ال ای دی خود را می توانید با انرژی خورشیدی و یا انرژی غیر خورشیدی روشن کنید. این چراغ ها طول عمر بسیار بالایی دارند، رنگ‌های متنوعی تولید می‌ کنند و انتشار حرارت پایینی دارند که آنها را بسیار کارآمد می‌ کند.  ال ای دی ها با تنوع بسیار بالا می توانند در هر مکانی استفاده شوند.  یکی از راه‌های صرفه‌جویی فوری در مصرف انرژی، تغییر چراغ‌های هالوژن موجود به LED است. اما ببینیم مزایا و معایب این چراغ ها چیست.

مزایا: چراغ های LED با تنوع بسیار زیاد در دسترس هستند. به دلیل اندازه بسیار کوچکشان، می‌ت وان آن‌ ها را با هم دسته‌ بندی کرد تا انواع مختلفی از وسایل مانند نوارهای خطی را تشکیل دهند. از این چراغ ها می توانید در مکان هایی که محدودیت فضا دارید استفاده کنید. LED ها عمر طولانی دارند و در آب و هوای سرد به خوبی عمل می کنند.

معایب: هزینه اولیه لامپ های ال ای دی در مقایسه با لامپ های سنتی برای صاحب خانه ها بیشتر است.

تعمیر و نگهداری: هزینه تعمیرات و نگهداری چراغ های LED ها بسیار کمتر است، زیرا عمر طولانی دارند. این لامپ ها فقط هر 10 سال یا بیشتر نیاز به تعویض دارند.

پایداری: ال‌ای‌دی‌ ها به دو دلیل اصلی انتخابی پایدار هستند: یکی گرمای کمتری نسبت به لامپ هالوژنی تولید می‌ کنند که باعث می‌ شود انرژی کمتری برای تولید همان مقدار نور مصرف کنند و دوم عمر بسیار طولانی‌تری نسبت به انواع دیگر چراغ‌ها دارند.

وسایل ال ای دی همچنین برای محیط های مرطوب و غوطه ور مانند استخر، حوض یا آب نما انتخابی عالی هستند.  آنها را می توانید در جعبه های کاملا ضد آب تهیه کنید و طول عمر طولانی آنها به این معنی است که در طول زمان تعمیرات و نگهداری کمتری دارند.

نورپردازی باغ کلاسیک

استفاده از سیستم نورپردازی مینیمال

یک سیستم نورپردازی مینیمال هوشمندانه با کمترین تعداد نور اما نورهای کاربردی محیط باغ شما را کاملا روشن می کند و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه می شود.

استفاده از یک سیستم نورپردازی مینیمال شاید بهترین گزینه برای استفاده از انرژی کمتر باشد. واقعاً نیازی نیست که دائماً کل چراغ های باغ خود را به صورت شبانه روشن کنید. در یک سیستم نورپردازی مینیمال شما می توانید از هر نوع چراغ باغ استفاده کنید. نکته کلیدی این است که از نظر استراتژیک زمان بندی روشن بودن سیستم نورپردازی باید کنترل شود. به زبان ساده تر فقط آن تعداد ازچراغ محوطه باغ  که لازم است روشن شود. در ادامه فروهر قصد دارد مزایا و معایب این سیستم ها را نیز بیان کند.

مزایا: بک سیستم نورپردازی مینیمال به انرژی کمتر و لوازم کمتری نیاز دارد. نیاز کمتری به خرید تجهیزات، تعمیرات و نگهداری خواهید داشت که در نهایت باعث صرفه جویی در پول شما می شود.

معایب: داشتن یک چیدمان نوری مینیمال که بتواند یک مهمانی بزرگ در حیاط خلوت را نیز در خود جای دهد یا تعداد زیادی از چراغ ها را روشن کند و یا حتی نمایشگر شما را به نمایش بگذارد، دشوار است. در واقع با این روش نمی توانید یک نورپردازی لوکس برای مهمانی ها داشته باشید. برای این موارد، چراغ‌های موقتی را انتخاب کنید که می‌توانند روشنایی مورد نیاز شما را برای دوره‌های کوتاه فراهم کنند.

تعمیر و نگهداری: راه اندازی یک سیستم نورپردازی مینیمال در ولتاژ پایین یکی از ساده ترین راه ها برای نگهداری پایین است. زیرا وسایل و لامپ های کمتری برای تعویض در طول زمان وجود دارد.  راه اندازی ولتاژ پایین به سیم هایی که در باغ شما نصب شده اند متکی است.  اگر یک سیم قطع شود یا گیر کند، باید دوباره سیم کشی انجام شود.

پایداری: استفاده از سیستم نورپردازی مینیمال زمانی پایدارترین شکل ممکن است که در ترکیب با وسایل LED، وسایل خورشیدی یا هر دو استفاده شود.

نورپردازی باغ

همانطور که متوجه شدید در نورپردازی باغ خود اگر همزمان دو هدف روشنایی بهینه و صرفه جویی در هزینه ها را دارید، به طور قطع می توانید با استفاده از نکاتی که در این وبلاگ گفته شد به این دو هدف برسید. فقط کافی است که چراغ باغ خود را با توجه به معیارها و مشخصاتی که گفته شد تهیه کنید. سپس سیستم نورپردازی خود را با توجه به همان محصولات راه اندازی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =