وبلاگ فروهر

مزایا و معایب لوستر سقفی کریستال چیست

لوستر سقفی کریستالی

لوستر سقفی کریستال یک از مدل های لوستر جدید می باشد که برای اکثر دکوراسیون ها مناسب است. همانطور که می دانید هدف از استفاده از لوستر روشنایی می باشد و این کاربرد لوستر بیشتر از سایر ویژگی های آن مانند زیبایی دکوراسیون است. از آنجایی که لوستر سقفی کریستال نیز پخش نور بالایی دارد، به همین دلیل نیز محبوبیت بیشتری نسبت به سایر لوسترها دارد. این مدل لوستر جدید به راحتی با هر دکوراسیون هماهنگ می شود و خیلی شیک است. در ادامه این نوشته از وبلاگ قصد داریم علاوه بر آشنایی با لوستر سقفی کریستال مهم ترین مزایا و معایب آن را نیز بیان کنیم.

لوستر سقفی کریستالی برنزی

به چه لوستری لوستر کریستالی گفته می شود؟

لوسترکریستالی در کنار سایر لوسترها دارای ویژگی های منحصر به خود می باشد. به طور کلی قسمت بیشتر این مدل لوستر با کریستال پوشیده شده است و این کریستال ها باعث منعکس شدن نور در فضا می شوند. لوسترهای کریستالی معمولا بر روی یک فریم فلزی نگه داشته شده اند. برخی از مدل های لوستر سقفی کریستال را می توانید درفریم چوبی هم پیدا کنید که جلوه خاص خود را دارند. کریستال های شفاف در لوسترها باعث می شوند تا فضای پذیرایی یا  نشیمن خیلی لوکس دیده شود. کریستال های لوستر نور را در جهت های مختلف منعکس می کنند تا نور زیباتر دیده شود.

رنگ بدنه لوستر معمولا به رنگ کروم نقره ای یا طلایی است. رنگ هایی که شفاف و براق هستند و باعث درخشش نور بر روی بدنه می شوند. اما رنگ کریستال های لوستر می تواند به رنگ شفاف، سفید، مشکی، شامپاینی، بنفش و سایر رنگ ها باشد. بهتر است این رنگ را با المان هایی مانند رنگ پرده یا روکش مبل ها ست کنید. به این ترتیب در هنگام خاموش بودن لوستر یک فضای کاملا خاص و هماهنگ ایجاد می کنید. 

الوسترهای کریستالی در ابعاد و شکل های متفاوت تولید می شوند. مدل های مستطیلی و دایره ای، معمولا جز مدل های پرطرفدار هستند که با توجه به معماری فضا می توانید آن را انتخاب کنید. هم چنین این مدل لوستر در ابعاد مختلف تولید می شوند تا بتوانید لوستر با اندازه دلخواه خود را سفارش دهید. برای اطلاع از اینکه چه لوستری برای فضای شما مناسب است مقاله انتخاب لوستر را از وبلاگ فروهر مطالعه کنید.

 

لوستر سقفی کریستالی چوبی

لوستر کریستالی با چه سبک دکوراسیونی هماهنگ است؟

از این مدل لوستر می توانید برای محیط اداری یا منزل خود استفاده کنید. یکی از ویژگی های مثبت این مدل لوسترها این است که تنوع بالایی دارند و می توانید مدل مناسب را برای محیط کار یا منزل خود پیدا کنید. سبک هایی که می توان برای محیط بیرون یا داخل استفاده کرد و محدودیتی از این بابت نخواهند داشت. 

این مدل لوستر را می توانید در دکوراسیون با طراحی کلاسیک یا مدرن استفاده کنید. در مدل های کلاسیک بهتر است از کریستال های شفاف یا رنگ های سفید یا دودی استفاده کنید تا هماهنگی بهتری ایجاد شود. در سبک های طراحی مدرن نیز بهتر است از رنگ بدنه کروم یا طلایی استفاده کنید. هم چنین محدودیتی از بابت استفاده از کریستال های مختلف نخواهید داشت. اما همانطور که گفتیم بهتر است رنگ آن را با سایر المان های دکوراسیون خود هماهنگ کنید.

لوستر سقفی کریستالی آویز

از لوستر سقفی کریستالی در چه فضاهایی استفاده کنیم؟

این مدل لوستر را می توانید برای فضاهای مختلف منزل خود استفاده کنید. لوستر کریستالی را در پذیرایی، آشپزخانه و یا حتی اتاق خواب می توان استفاده کرد. همانطور که در مقاله انواع لوستر برای اتاق خواب گفتیم بهتر است از سبک های مدرن و امروزی برای فضایی مثل اتاق خواب استفاده کنید. استفاده از لوستر کریستالی در اتاق باعث می شود تا اتاق شما لوکس و متفاوت دیده شود. بهتر است لوستر را در ارتفاع مناسب از سقف هم نصب کنید. اما به طور کلی استفاده از این مدل لوسترها در راهروها ایده مناسبی نیست. چون باعث کوتاه دیده شدن سقف راهرو می شوند.

لوستر های کریستالی در سقف های بلند جلوه بهتری دارند و شکوه بیشتری به فضای شما می دهند. این مدل لوستر برای سقف های بلند بهترین پیشنهاد است. در حالی که در سقف های کوتاه اصلا گزینه مناسبی نیستند و باعث کوچک دیده شدن فضای شما می شوند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم اگر سقف منزل شما کوتاه است از سبک های دیگر لوستر استفاده کنید.

لوستر سقفی کریستالی پذیرایی

انواع لوستر کریستالی

لوستر سقفی کریستالی انواع مختلفی دارد که هر کدام در طراحی، رنگ و مشخصات ظاهری با هم متفاوت اند . این تفاوت باعث می شود تا بتوانید از بین مدل های متنوع لوستر مناسب خود را انتخاب کنید. لوستر های کریستالی در انواع لوستر کریستالی کلاسیک، لوستر کریستالی آبشاری، لوستر کریستالی شاخه ای لوستر کریستالی مدرن تولید می شوند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

لوستر کریستال شاخه ای

لوستر شاخه ای از مدل های بسیار محبوب این مدل لوستر است که در بازار نیز مدل های بسیار متنوع و خاصی دارد. در این مدل لوستر، کریستال ها با شاخه های متعدد وصل می شوند و می توانید تعداد شاخه های لوستر را با توجه به ابعاد فضا کم یا زیاد کنید. تعداد شاخه ها بر قیمت لوستر سقفی کریستال شاخه‌ای تاثیر دارد و هرچه شاخه ها تعداد بیشتری داشته باشند قیمت لوستر بیشتر خواهد شد.

لوستر سقفی آبشاری

همانطور که از اسم این لوسترها مشخص است، شکل این لوسترها شبیه به آبشار و یه صورت عمودی است. ارتفاع زیاد این مدل لوستر باعث شده است تا از آن بتوانید برای فضاهایی با سقف خیلی بلند و پاگرد راهروها استفاده کنید.  همین موضع نیز باعث شده است که قیمت این مدل آویزها خیلی بالا باشد و در خانه های لوکس مشابه آن را پیدا کنید.

لوستر کریستالی کلاسیک

این مدل لوستر جز قدیمی ترین مدل های لوستر می باشد که هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. این مدل لوستر بهترین گزینه در معماری با سبک کلاسیک است و به محیط شما جلوه بهتری می بخشد. این مدل لوستر بیشتر برای فضاهایی مانند پذیرایی یا نشیمن استفاده می شوند و جلوه مناسبی برای این فضاها دارند.

لوستر کریستالی مدرن

استفاده از لوستر در طراحی مدرن یکی از مهم ترین قسمت های دیزاین داخلی می باشد. این مدل لوستر می تواند نور مورد نیاز شما را تامین کند. هم چنین در صورت نیاز به نور بیشتر می توانید از انواع آباژور رومیزی مدرن برای فضاهی بزرگ مثل پذیرایی استفاده کنید.

مزایا و معایب لوستر کریستالی چیست؟

همانطور که دیدید لوسترهای سقفی کریستالی مزایای بسیار زیادی دارند که به بهتر شدن دکوراسیون شما کمک می کنند. اما در کنار این مزایا، معایبی هم دارند که در لوسترهای مدرن وجود ندارند. یکی از این معایب کیفیت پایین بدنه آن است. معمولا آبکاری بدنه لوستر بعد از مدتی کدر یا از بین می رود و این باعث می شود تا از لوستر خود نتوانید استفاده کنید. هم چنین نگهداری مناسب از این مدل لوسترها می تواند طول عمر استفاده از لوستر را بیشتر کند.

همین مورد نیز به عنوان یکی از معایب لوستر کریستالی سقفی به شمار می آید چون نیاز خواهید داشت برای تمیزکاری دقت زیادی به خرج دهید تا کریستال ها از لوستر جدا نشوند. هم چنین مدام باید لوستر خود را تمیز کنید تا رنگ بدنه آن خراب نشود. در هنگام تمیزکاری بهتر است از موارد شیمیایی استفاده نکنید تا طول عمر رنگ بدنه افزایش پیدا کند. تمیزکاری کریستال ها هم یکی از دشوارترین بخش های تمیزکاری این مدل لوستر است.

این مدل لوسترها معمولا در هنگام جابجایی و نصب نیاز به نیروی ماهر دارند و حمل و نقل پرزحمتی دارند. درنتیجه بهتر است اگر مرتبا تغییر مکان می دهید سراغ مدل دیگری از لوستر بروید.

هم چنین از مزیت های اصلی این لوستر می توان به روشنایی و درخشندگی بسیار مناسب آن اشاره کرد. این مدل لوستر بیشترین میزان تابش نور را به شما می دهد که باعث می شود محیط شما درخشنده تر و زیباتر شود. اگر در محیط خود به نور زیاد اهمیت می دهید حتما از این مدل لوستر استفاده کنید.

لوستر سقفی کریستالی

امیدواریم با خواندن این مقاله از وبلاگ فروهر با مزایا و معایب انواع لوستر سقفی کریستالی آشنا شده باشید و بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. کافی است مواردی را که گفتیم برای منزل خود مقایسه کنید و بر اساس آن تصمیم به خرید کنید. این معیارها ساده ترین مواردی است که می تواند به شما برای یک انتخاب مقرون به صرفه کمک کند. هم چنین می توانید از مدل های مختلف انواع لوستر و آباژور در فروشگاه فروهر دیدن کنید. خرید در فروشگاه فروهر به صورت اینترنتی انجام می شود تا با خیال راحت بتوانید بهترین مدل را از مدل های متنوع انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =