وبلاگ فروهر

انواع لوستر برای آشپزخانه

انواع لوستر برای آشپزخانه

استفاده از انواع لوستر برای آشپزخانه به یکی از کارهای مهم در دکوراسیون خانه و نورپردازی آشپزخانه تبدیل شده است. همانطور که می دانید نورپردازی یکی از مهم ترین موضوعات در طراحی دکوراسیون است. از آنجایی که در آشپزخانه نیز این کار با جزییات بسیار زیاد صورت می پذیرد، درنتیجه استفاده از انواع لوستر برای آشپزخانه برای نورپردازی لازم است. ما نیز قصد داریم در این نوشته مهم ترین اصول استفاده از لوستر مدرن در آشپزخانه را به شما بگوییم تا در هنگام خرید بتوانید با استفاده از این اطلاعات انتخاب بهتری داشته باشد. هم چنین می توانید از مقاله راهنمای انتخاب لوستر آشپزخانه وبلاگ فروهر نیز در این زمینه کمک بگیرید.

اهمیت استفاده از انواع لوستر آشپزخانه مدرن

همانطور که می دانید اهمیت استفاده از نورپردازی برای بهتر دیده شدن المان های دکوراسیون بسیار مهم است. این موضوع در بسیاری از طراحی های مدرن به عنوان یک اصل اساس در نظر گرفته می شود و همه طراحان دکوراسیون به آن توجه ویژه ای دارند. لوسترها نیز به عنوان یک المان اصلی نورپردازی سقفی جایگاه ویژه ای دارند. لوسترهای سقفی نور ار از سقف بر روی تمام نقاط منزل به صورت یکنواخت و یکسان پوشش می دهند. هم چنین برای تکمیل نور در فضاهای اطراف نیز می توانید از انواع آباژور ایستاده یا آباژور رومیزی کمک بگیرید.
لوستر مدرن آشپزخانه می تواند فضای بزرگ سقف را به نقطه کانونی تبدیل کند. به همین دلیل می توانید از نورهای کوچک تر هم در فضای استفاده کنید. از آنجاییکه ابعاد آشپزخانه در مقابل سایر فضاهای خانه مانند پذیرایی کوجگ تر است، درنتیجه می توانید از یک لوستر کوجک نیز کمک بگیرید.
پیشنهاد می کنیم ار لوستر برای آشپزخانه خود استفاده کنید که نور را به صورت یکنواخت به همه قسمت های آشپزخانه برساند. به این ترتیب فضا بزرگتر هم دیده می شود و در هنگام آشپزی نور کافی در اختیار خواهید داشت.
 هم چنین معمولا در یک آشپزخانه لوازم و تجهیزات مختلفی وجود دارند که قطعا در هنگام خرید وقت زیادی را برای انتخاب طراحی مناسب بدنه و رنگ آن صرف کرده اید، در نتیجه یک نورپردازی مناسب لازم دارید تا این لوازم نیز بهتر دیده شوند. انواع لوستر برای آشپزخانه به شما این کمک را خواهند کرد.
لوستر جزیره آشپرخانه

از مزایای لوستر این است که برای بیشتر فضاهای خانه شما مناسب است و می توانید با یک چراغ بیشتر نور مورد نیاز خود را تامین کنید. در نتیجه انتخاب یک لوستر مناسب برای آشپزخانه اهمیت بسیار زیادی دارد. همانطور که یک لوستر آشپزخانه زیبا می تواند آشپزخانه شما را بهتر نشان دهد، استفاده از یک لوستر نا مناسب نیز به همان اندازه می تواند در شلوغ دیده شدن آن تاثیر داشته باشد. در انتخاب لوستر آشپزخانه باید به فاکتورهایی مانند ابعاد و رنگ وسایل و دکوراسیون آن توجه کنید. در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص خواهیم داد.

لوستر برای آشپرخانه

چه سبک لوستری برای آشپزخانه بهتر است؟ 

سعی کنید برای آشپزخانه از لوستری استفاده کنید که متناسب با منزل شما باشد. سبک های مختلف لوستر نیز برای همین دلیل تولید و به بازار عرضه شده اند. به عنوان مثال بهتر است در یک آشپزخانه مدرن از لوسترهای با طراحی چوبی یا فلزی ساده استفاده کنید. به این ترتیب خانه شما هماهنگ دیده خواهد شد. امروزه با توجه به اینکه اکثر آشپزخانه ها از سبک های مدرن استفاده می کنند، به همین دلیل هم مدل های فلزی لوستر بیشتر طرفدار دارند. این مدل لوستر ها با چراغ های اس ام دی نور یکنواختی را برای آشپزخانه فراهم می کنند. بهتر است انواع لوستر برای آشپزخانه را در فروشگاه فروهر مشاهده کنید تا با قیمت اقتصادی تر این کار را انجام دهید.

اگر دوستدار سبک کلاسیک در طراحی منزل خود هستید می توانید از انواع لوستر کریستالی یا شیشه ای برای آشپزخانه خود استفاده کنید. این مدل لوستر هماهنگی بیشتری با فضای خانه شما خواهد داشت و زیبایی اشپزخانه را چند برابر می کند. انواع رنگی این لوستر ها هم می توانند به زیباتر شدن خانه شما خیلی کمک کنند. نکته مهم این است که در انتخاب لوستر خود هیچ وقت از لامپ های رنگی استفاده نکنید چون علاوه بر نور کم به هبچ عنوان جلوه خوبی ندارند و بیشتر برای فضاهایی مانند اتاق خواب مناسب اند.

انواع لوستر برای آشپرخانه

سبک یک لوستر می تواند بر اساس المان های مختلفی در طراحی آن مشخص شود. اما به طور کلی این موارد مشخص کننده سبک طراحی لوستر آشپزخانه هستند:

جنس بدنه انواع لوستر مناسب آشپزخانه

جنس بدنه لوستر می تواند از چوب، فلز یا شیشه باشد. هر کدام از این موارد سبک خاصی را در طراحی و نورپردازی شما مشخص می کنند. این سبک باید متناسب با المان های دکوراسیون منزل شما مانند کابینت و لوازم آشپزخانه باشد. همانطور که گفتیم یک سبک هماهنگ باعث می شود تا اشپزخانه شما شلوغ و به هم ریخته دیده نشود. در انتخاب جنس بدنه معمولا تنوع در سبک های مختلف متفاوت است. در نتیجه اگر به دنبال تنوع زیاد هستید سعی کنی سبکی را انتخاب کنید که تنوع مدل های آن نیز زیاد بباشد.

رنگ لوستر مدرن آشپزخانه

رنگ لوستر آشپزخانه هم یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید باید به آن توجه کنید. می توانید رنگ لوستر را در انواع سبک های مدنظر خود تغییر دهید. البته این موضوع در لوسترهای مدرن دارای بیشترین تنوع و در مدل های چوبی دارای کمترین تنوع است. درنتیجه این نکته هم می تواند در انتخاب سبک مورد نظر شما تاثیر زیادی داشته باشد.

در استودیو طراحی فروهر می توانید انتخاب لوستر را بر اساس رنگ دلخواه خود انجام دهید. ما در رنگ های مختلف لوستر، کیفیت های یکسان را به شما ارئه می کنیم تا دغدغه ای از این بابت نداشته باشید.

ابعاد لوستر اشپزخانه

ابعاد لوستر هم یکی دیگر از نکاتی است که به طور مفصل در باره آن در مقاله انتخاب لوستر توضیح دادیم. نکات گفته شده در آن مقاله را برای لوستر آشپزخانه خود نیز حتما مدنظر قرار دهید. سعی کنید همیشه ار ابعادی استفاده کنید تا با منزل شما متناسب باشند تا زیبایی لوستر و آشپزخانه بیشتر شود.

انواع لوستر اپن آشپرخانه

انواع لوستر برای آشپزخانه دارای جزیره

اگر در آشپزخانه کابینت جزیره یا میز ناهارخوری دارید بهتر است که لوستر را بالای آن قرار دهید. لوسترهای خطی می توانند گزینه بسیار مناسبی برای این فضا باشند. سعی کنید لوستری خریداری کنید که ارتفاع آن قابل تنظیم باشد تا متناسب با دکوراسیون خود آن را نصب کنید.

لازم به ذکر است که لوستر فانتزی آشپزخانه برای بالای میز و کابینت جزیره بهتر است از نوع آویزی باشد. برای سبک دکوراسیون مدرن بهتر است از  لوستر هایی با زرق و برق کمتر و ابعاد کوچک تر استفاده کنید. هم چنین می توانید از یک لوستر سقفی در مرکز آشپزخانه و یک لوستر خطی بالای جزیره یا میز ناهارخوری استفاده کنید. به این ترتیب منزل شما بهتر دیده خواهد شد و نور کافی در همه فضاها وجود خواهد داشت. ولی اگر فضای اشپزخانه شما کوچک است و دوست دارید از لوستر برای آشپزخانه استفاده کنید بهتر است لوستری انتخاب کنبد که ابعاد کوچک تری دارد و بیشتر جنبه ی زیبایی دارند. در کنار لوستر از چراغ ها و لامپ های دیگر  در زیر کابینت هم می توانید استفاده کنید.

انواع لوستر برای میز آشپرخانه

امیدواریم مطالب گفته شده به شما در انتخاب انواع لوستر برای آشپزخانه کمک کند. موارد گفته شده جز اصلی ترین چیزهای هستند که باید برای خرید خود در نظر بگیرید. باقی موارد را می توانید بر اساس سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. مواردی مانند شدت نور مورد نیاز یا همان شار نوری و دمای رنگ نور که با نور گرم و سرد نیز شناخته می شوند، از مواردی است که می تواند بر اساس سلیقه شخصی شما انتخاب شود. تنوع محصولات در این گزینه ها معمولا زیاد است و دست شما در انتخاب این مورد کاملا باز خواهد بود.

انواع لوستر اشپرخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 1 =

سبد خرید