وبلاگ فروهر

انتخاب چراغ آویز

انتخاب چراغ آویز

انتخاب چراغ آویز در نورپردازی یک روش محبوب برای طیف وسیعی از اتاق ها در خانه تبدیل شده است. آگاهی از چند قانون اصولی در انتخاب چراغ آویز می تواند بسیار مفید باشد. این اصول کمک می کنند تا هم در انتخاب یک وسیله برای یک مکان خاص و هم برای تعیین ارتفاع آویزان کردن آن سردرگرم نباشید و همیشه بهترین راه را انتخاب کنید. در اینجا چند راه اصولی برای استفاده از آنها و کارهایی برای شروع آورده شده است.

انتخاب چراغ آویز

انتخاب چراغ آویز بالای میز

ارتفاع توصیه شده برای آویزان کردن آویز بالای میز 70 تا 80 سامتی متر است. اما بسته به سلیقه شخصی، اندازه وسایل و ارتفاع سقف می توانید آن را کمی بالاتر یا پایین تر آویزان کنید. برخی از این اصول را در مقاله آویز میز ناهارخوری دایره ای گفته ایم.

قبل از انتخاب مشخص کنید که آیا این لامپ قرار است نور کار یا محیط (یا هر دو) را فراهم کند و چراغی را انتخاب کنید که نیازهای روشنایی محل آویزان را برآورده کند. یک آویز بزرگ که روی میز نصب شده است نه اطراف را بهتر روشن می کند، بلکه اگر دیمر داشته باشد، می‌تواند نور بیشتری را برای انجام کار و نور ملایم‌تری در هنگام صرف غذا فراهم کند.

بهتر است از یک طراح داخلی استفاده کنید تا به شما در انتخاب مبلمان و نور کمک کند.

آویزان کردن چند آویز بالای یک میز مستطیلی می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. این آویزها نه تنها برای نورپردازی مناسب کل سطح میز، بلکه برای زیبایی دکوراسیون شما نیز موثر هستند. به عنوان مثال می توانید از چند لوستر سقفی ریگل بالای میز خود استفاده کتید.

انتخاب چراغ آویز جزیره

انتخاب چراغ در راهرو

وسایل آویزان شده در ورودی یا راهرو می توانند  زیبایی زیادی به فضا اضافه کنند و در عین حال نور خوبی ایجاد کنند. در فضاهایی با سقف های بلند، مهم است که وسایل آنقدر بالا نصب نشوند که در هنگام ایستادن خارج از خط دید قرار گیرند. برای سقف‌های کوتاه تر از نورپردازی همسطح استفاده کنید. می توانید از لوستر و آویز در فروشگاه فروهر دیدن کنید.

آویزان کردن یک سری چراغ و آویز یکسان در طول یک سالن ظاهری کلاسیک ایجاد می کند. در انتخاب چراغ آویز برای راهرو مهم است که تقریباً 2.5 متر از سطح زمین فاصله داشته باشد. هم چنین به درهایی که در هنگام باز شدن زیر لامپ قرار می گیرند نبز توجه داشته باشید و از وجود فاصله کافی اطمینان حاصل کنید.

آویز راه پله

وسایل آویزان شده در یک راه پله می توانند یک نورپردازی دکوراتیو به فضا اضافه کنند و همچنین نور مورد نیاز را فراهم کنند. نکته کلیدی این است که وسایل را به اندازه کافی بالا آویزان کنید تا هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها فضای خالی وجود داشته باشد.

توصیه فروهر به شما این سات حداقل 45 تا 60 سانتی متر فاصله بین پایین یک چراغ و قد یک فرد قد بلند باشد. اپرچه خیلی ها کمتر ممکن است این کار را انجام دهد، اما از نظر بصری باعث می‌شود که بیشتر افراد هنگام راه رفتن در زیر وسایل احساس کنند نیاز به خم شدن دارند. در نوشته نورپردازی پله اطلاعات کامل تری ارائه کرده ایم.

انتخاب چراغ آویز آشپزخانه

بالای جزیره آشپزخانه

هنگامی که به نور آویز فکر می کنید، آنچه احتمالاً در ابتدا به ذهن می رسد، چراغ های آویزان شده در آشپزخانه است. آنها یک راه حل عالی برای ارائه نور کافی برای کار کردن در آشپزخانه هستند و همچنین فرصتی برای بهبود نورپردازی آشپزخانه فراهم می کنند. معمولاً آویزها باید 70 تا 80 سانت بالای کانتر یا 2 متر بالاتر از کف قرار گیرند.

نکته دیگر درمورد نورپردازی جزیره آشپزخانه این است که وسایل را به اندازه کافی بالا آویزان کنید تا در حالت ایستاده مستقیماً به چراغ ها خیره نشوید.

کنار تخت

انتخاب چراغ آویز را می توان به جای خرید آباژور رومیزی، در دو طرف تخت آویزان کرد. این کار می تواند یک راه موثر برای نورپردازی نقطه ای باشد. به خصوص در فضاهایی که ممکن است فضای محدودی برای نصب چراغ رومیزی روی میز خواب وجود داشته باشد.

آویزها را می‌توان در پایین‌تر در مرکز اتاق آویزان کرد. اگر مبلمانی مانند میز عسلی در زیر آن قرار گرفته باشد. این مدل یک ظاهر دراماتیک ایجاد می کند.

مکان دیگری که می توان با آویزان کردن چراغ آویز آن را بهبود بخشید، بالای پای تخت است. ارتفاع آویزان کردن چراغ در این شرایط به ارتفاع سقف و همچنین اندازه تخت و خود چراغ بستگی دارد. گیره چراغ باید به اندازه کافی بالا آویزان شود تا هنگام نشستن روی تخت و همچنین هنگام بیرون آمدن از تخت، خطر ضربه به سر شما وجود نداشته باشد.

چراغ آویز در حمام

آویزهای استفاده شده در جلو یا کناره های آینه در حمام می تواند جایگزین خوبی برای چراغ دیواری مدرن باشد. ارتفاعی که آنها را آویزان می کنید باید بهترین نور را فراهم کند و در عین حال از قرار گرفتن حیلی پایین که هنگام خم شدن روی سینک به سر بخورند، اجتناب شود. هنگام انتخاب چراغ برای حمام مطمئن شوید که برای فضاهای مرطوب قابل استفاده هستند.

همانطور که دیدید، انتخاب چراغ آویز برای آشپزخانه، اتاق خواب و راهرو می تواند یک راه حل خوب برای بهتر شدن نورپردازی خانه شما باشند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

سبد خرید