وبلاگ فروهر

راهنمای 0 تا 100 انتخاب لوستر آشپزخانه مناسب

راهنمای 0 تا 100 انتخاب لوستر آشپزخانه مناسب

انتخاب لوستر آشپزخانه اهمیت زیادی در زیبایی آشپزخانه و پذیرایی دارد. شما نیاز دارید تا نور مورد نیاز آشپزخانه را با در نظر گرفتن فاکتورهای زیبایی محیط تامین کنید. مغمولا افراد مختلف خانه وقت زیادی را در آشپزخانه می گذرانند. به همین دلیل انتخاب لوستر آشپزخانه باید بر اساس سلیقه همه افراد باشد. پیشنهاد می کنیم برای تامین نور آشپزخانه فقط به یک نکته توجه نکنید و مدل های مختلف تامین نور را مد نظر داشته باشد. منابع تامین نوری متفاوت می توانند در انتخاب لوستر آشپزخانه نیز تاثیر بگذراند. این منابع نوری می توانند از طریق نور محیطی یا حتی از زیر کابینت هم تامین شوند.

به چه نورهایی در آشپزخانه خود نیاز داریم؟

به طور کلی و بر اساس توصیه طراحان شما به سه مدل نور اکسنت، محیطی و کار در آشپزخانه خود نیاز دارید. برای اینکه بهترین خرید لوستر و آویز برای آشپزخانه را داشته باشید بهتر است ابتدا نور مورد نیاز برای کار کردن را اضافه کنید. با این روش اصلی ترین نور را که نیاز یک آشپزخانه کاملا کاربردی است تامین کرده ایم. سپس به سراغ نور اکسنت رفته تا به زیباتر شدن محیط کمک کنید. بعد از تامین این نورها می توانید به سراغ نور لوستر آشپزخانه رفته و فضای نوری خود را تکمیل کنید.

شاید خیلی از این اصلاحات در مرحله اول برای شما نامفهموم باشد. به همین دلیل قصد داریم در ادامه هریک را توضیح دهیم تا بهنرین انتخاب لوستر آشپزخانه را داشته باشید.

لوستر آشپزخانه

نور کار آشپزخانه چیست؟

قبل از استفاده از چراغ های مختلف، ابتدا این مراحل را طی کنید. خودتان را در آشپزخانه قرار دهید و ببینید فضایی که در آن قرار می گیرید که آشپزی کنید کجاست. این فضا را به عنوان فضای کار خود در نظر بگیرید. در این فضا باید نور مناسبی وجود داشته باشد تا به راحتی بتوانید کار خود را انجام دهید. حال برای تامین نور این فضا باید گزینه های مختلف را امتحان کنید.

نور مورد نیاز فضای کار آشپرخانه خود را می توانید با انواع چراغ های بین کابینتی و یا حتی آویزها تامین کنید. این نور باید در همه جهات یکسان باشد تا بتوانید راحت تر آشپزی کنید.

استفاده از چراغ در فضای بین کابینتی

یکی دیگر از راه های تامین نور در آشپزخانه، استفاده از چراغ در فاصله بین کابینت ها می باشد. با استفاده از لامپ های SMD یا LED می توانید این فضاها را که معمولا بدون استفاده هستند با چراغ پر کنید. می توانید چراغ ها را به صورت رشته ای از بازار تهیه کنید و خیلی راحت زیر کابینت ها بچسبانید. با این روش خیلی راحت برای آشپزخانه خود یک منبع نوری قوی با هزینه کم ساخته اید.

این مدل چراغ ها را می توانید در رنگ های مختلف تهیه کنید. هم چنین شدت نور هم در مدل های مختلف متفاوت است. با توجه به رنگ بندی دکوراسیون آشپزخانه و کابینت خود می توانید رنگ نور مناسب را در انتخاب لوستر آشپزخانه در نظر بگیرید. معمولا رنگ نورهای گرم برای محیطی مثل آشپزخانه بیشتر استفاده می شوند. به هر حال این موضوع کاملا به سلیقه شما بستگی دارد.

انتخاب لوستر آشپزخانه

هم چنین برخی چراغ های لنزی و ثابت نیز قابلیت نصب در زیر فضای کابینت را دارند. اگر بخواهید هزینه بیشتری هم بپردازید می توانید از این مدل چراغ استفاده کنید. این مدل چراغ ها با طرح های مختلف و قیمت بالاتری نسبت به سایر چراغ های دکوراتیو هستند.

انتخاب لوستر آشپزخانه|استفاده از آویز در اپن آشپزخانه

یکی دیگر از راه های افزایش نور در آشپزخانه، استفاده از نورهای مختلف در قسمت اوپن است. شمامی توانید برای این فضا انواع نور از طریق چراغ های دکوراتیو و آویز را تامین کنید. معمولا چراغ های آویز جلوه بهتری به محیط شما می دهند و علاوه بر زیباتر کردن آشپزخانه، به پذیرایی شما هم جلوه بهتری می دهند.

پیشنهاد می کنیم نوع نور اپن آشپزخانه را با استفاده از سطح رویی کابینت انتخاب کنید. ممکن است روی اپن آشپزخانه از سنگ یا روکش MDF استفاده شده باشد. هر کدام از این موارد نور مناسب با خود را دارند. باید تصمیم بگیرید تا در این قسمت از نور متمرکز یا پراکنده استفاده کنید.

اگر اپن شما به صورت طولی است و عرض مناسبی هم دارد، می توانید از انواع آویزهای خطی نیز استفاده کنید. این مدل چراغ ها جلوه خاصی به آشپرخانه شما می دهند. این مدل چراغ ها برای جزیره آشپزخانه هم خیلی مناسب هستند. با دیدن این مدل چراغ بالای میزناهارخوری یا جزیره آشپزخانه خود می توانید مهمانان خود را مبهوت دکوراسیون زیبای خود کنید.

انتخاب لوستر بالای میز

استفاده از لوستر مدرن آشپزخانه

اگر به دنبال یک دکوراسیون خاص می گردید حتما استفاده از چراغ های مدرن را فراموش نکنید. آباژور ایستاده در کنار استفاده از لوستر مدرن هزینه جندانی برای شما نخواهد داشت.

درگذشته استفاده از لوستر در آشپزخانه چندان رایج نباشد اما یک لوستر مدرن می‌تواند بسته به نوع دکوراسیون جزیره یا اپن آشپزخانه زیبا به نظر برسد. استفاده از انواع آویزهای خطی می تواند راهکاری مناسب برای انتخاب لوستر آشپزخانه باشد. در فروشگاه فروهر می توانید انواع این مدل چراغ های خطی و آویز را سفارش دهید و با تغییر رنگ نور و بدنه آن را سفارشی سازی کنید.

امیدواریم اطلاعات گفته شده به شما در انتخاب لوستر آشپزخانه مناسب کمک کند. با طی کردن مراحل بالا می توانید به زیباتر کردن دکوراسیون کلی خانه مخصوصا آشپزخانه کمک کنید. هم چنین روش های گفته شده برای تامین نور مناسب برای کار کردن را هم به شما خواهد گفت. هم چنین می توانید انواع لوستر آشپزخانه را در مقاله مرتبط در وبلاگ بشناسید.

لوستر میز ناهارخوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 1 =

سبد خرید