وبلاگ فروهر

انتخاب آباژور ایستاده مناسب

انتخاب آباژور ایستاده مناسب

هنگام انتخاب آباژور ایستاده، گزینه ها و انتخاب های زیادی وجود دارد، اما هدف همیشه یافتن چراغی است که فضا و نیازهای شما را برآورده کند و دکوراسیون شما را بهتر کند. این نوشته بهترین نکات توصیه شده توسط استودیو طراحی فروهر را برای پیدا کردن یک آباژور ایستاده مناسب که واقعاً فضای شما را متفاوت کند، راهنمایی می کند.

انتخاب آباژور ایستاده مناسب

انتخاب آباژور ایستاده بر اساس نوع نور

آیا به پخش کامل نور در اتاق نیاز دارید؟ بهتر است از آبازور ایستاده با نور 360 درجه یا محیطی استفاده کنید. چراغ های محیطی رایج ترین لامپ مدل آباژور هستند.این مدل ها به گونه ای طراحی شده اند که نور را به یک فضای عمومی بدون توجه به جهت یا تمرکز ارائه دهند. این لامپ با کلاهک یا شیلد آباژور همراه خود اجازه می دهد تا نور در سراسر اتاق پخش شود و نور غیرمستقیم ایجاد کند. این مدل آبازور برای پذیرایی یا قسمت نشیمن بهترین انتخاب هستند و اغلب در گوشه یا انتهای یک اتاق قرار می گیرند.

آیا برای فعالیت های نیازمند تمرکز مانند کار یا مطالعه به نور نیاز دارید؟ از آبازور های مناسب مطالعه استفاده کنید. یک آباژور مناسب مطالعه، نور هدایت شده ای را ارائه می دهد که بر روی یک منطقه یا جهت خاص متمرکز است. این لامپ ها می توانند یک میز یا محل مطالعه را روشن کنند و در عین حال نور مورد نیاز برای انجام وظایف کاری یا مطالعه را فراهم کنند. توجه داشته باشید که یک آباژور مطالعه نور خود را مستقیماً زیر لامپ هدایت می کند. بنابراین، ممکن است هنگام خرید یک آباژور مطالعه برای فضای خود، نور اضافی در اتاق وجود داشته باشد. این آباژور می تواند علاوه بر آباژور رومیزی از نوع ایستاده نیز باشد.

آیا به نوری نیاز دارید که اتاق را بزرگتر نشان دهد؟ استفاده از آباژور با نور هدایت شده با سقف. این نوع آباژور به مدل هایی گفته می شود که به سمت بالا نوررا هدایت می کنند یا دارای سایه ای است که در بالای لامپ گسترده تر از پایین است. این طراحی معکوس به نور اجازه می دهد تا به یک منطقه زیبایی ببخشد و به اتاق بعد بدهد.

این چراغ ها در اتاق با سقفی رنگ روشن و تعداد کمی از لامپ ها بهترین عملکرد را دارند. اگر طراحی اتاق اجازه دهد که این مدل آباژور به صورت جفت یا گوشه های کنار هم قرار گیرند، جلوه نور بهتری خواهند داشت.

آیا به چراغی نیاز دارید که مطابق با نیاز شما باشد؟ پیشنهاد می کنیم از آبازور های مدرن استفاده کنید. آباژور های مدرن مدلی از آباژور است که می تواند بچرخد و برای نور مستقیم تنظیم شود. این نوع آباژورها را می توانید در هر جهتی که دوست دارید نصب کنبد. هم چنین می توان نور را طوری تنظیم کرد که به صورت محیطی پخش شود و یا اینکه مستقیماً بالای یک دکوراسیون خاص قرار گیرد.

در حالی که این اباژورها دارای شکل های بسیار متنوعی هستند، اما برای دکوراسیون های کلاسیک نامناسب هستند. بنابراین بهتر است قبل از تهیه آن را با دکوراسیون خود مطابقت دهید.

انتخاب آباژور ایستاده

انتخاب آباژور ایستاده بر اساس اندازه

به بیشترین نور ممکن نیاز دارید؟ از آباژور بلند استفاده کنید. صرف نظر از نوع آباژوری که انتخاب می کنید، هر چه منبع نور بلندتر باشد، نور بیشتری در اتاق پخش می شود. همچنین مطمئن شوید که سایر منابع روشنایی اتاق را به عنوان ارتفاع ایده‌آل برای اباژور ایستاده در نظر می‌گیرید. یعنی ارتفاع همه این موارد نباید با هم خیلی در تضاد باشد. 

آیا می خواهید از برخورد نور به چشم توسط اباژور ایستاده جلوگیری کنید؟ از اباژورهای کوتاه استفاده کنید. اشکال یک منبع نور بلند این است که احتمال اینکه نور لامپ به چشم شما برسد وجود دارد.  برای جلوگیری از این اشکال، ارتفاع 170 سانتی متر را در نظر داشته باشید. این ارتفاع باعث می شود شما یا مهمانان نتوانند لامپ را در حالت ایستاده یا در حالت نشسته ببینند. علاوه بر این اباژورهای کوتاه تر، نور مستقیم تری را برای انجام کارهای دقیق و خواندن فراهم می کند.

آیا می خواهید فضای کمتری از سطح اتاق را اشغال کنید؟ چراغ هایی با پایه کوچک انتخاب کنید. در حالی که در نظر گرفتن اندازه لامپ یک آباژور مهم است، پایه بزرگترین محدود کننده فضا خواهد بود. آباژورهای مدرن معمولاً کوچک‌ترین پایه‌ها و سایه‌های باریک‌تر را دارند. با این حال، چراغ‌های قدیمی پایه‌های بزرگ‌تری خواهند داشت.

انتخاب آباژور ایستاده شیک

چه نوع کلاهکی برای آباژور شما بهتر است؟

آیا به دنبال لامپی با خطوط مستقیم و براق هستید؟ کلاهک با سایه مربعی را انتخاب کنبد. اگرچه ممکن است به نظر بدیهی باشد که کلاهک و آباژور با هم فروخته شوند، اما همه فروشندگان این دو را به صورت با هم ارائه نمی کنند. قاعده کلی این است؛ اگر پایه آباژور به صورت خط مستقیم است، سایه کلاهک باید مربع شکل باشد و برعکس. اگر یک آباژور با شکل منحنی یا دایره ای انتخاب می کنید، باید یک سایه گرد نیز انتخاب کنید.

آیا به کلاهکی نیاز دارید که بیشترین نور را در اتاق تامین کند؟ استفاده از  کلاهک بزرگتر.  همراه با شکل کلاهک برای یک آباژور، ممکن است لازم باشد طول و عرض سایه را نیز انتخاب کنید. با توجه به عرض، هرچه سایه بیشتر باشد، نور بیشتری در تمام اتاق پخش می شود. روش استاندارد برای عرض کلاهک این است که عرضی را انتخاب کنید که فقط کمی عریض تر از پایه آباژور باشد.

آیا جنس از کلاهک را می خواهید که بیشترین نور را داشته باشد؟ کلاهک پارچه ای را انتخاب کنید. جنس به کار رفته در کلاهک یک آباژور می توانند به طور مستقیم بر میزان نور تولید شده توسط لامپ تأثیر بگذارند. هر چه جنس شفاف تر باشد، نور کمتری می تواند از کلاهک عبور کند و به اتاق برسد. برای داشتن بیشترین نور، پارچه های نخی یا کتان را در کلاهک انتخاب کنید و از چرم و پارچه های مات اجتناب کنید.

انتخاب آباژور ایستاده زیبا

بهترین لامپ برای انتخاب آباژور ایستاده چیست؟

آیا یک نور ارزان و گرم می خواهید؟ استفاده از لامپ های رشته ای قدیمی. لامپ های رشته ای به دلیل سابقه طولانی و سازگاری گسترده با اکثریت قریب به اتفاق آباژورها، کم هزینه ترین لامپ های موجود هستند. آنها به طور کلی نور گرم تولید می کنند اما فاقد روشنایی در مقایسه با رقبای خود هستند. علاوه بر این، آنها نسبت به طرح های جدیدتر از مصرف انرژی بیشتری برخوردار هستند و طول عمر کمتری دارند.

یک لامپ با طول عمر عالی می خواهید؟ لامپ های LED استفاده کنید. لامپ های LED یا دیودهای ساطع کننده نور، لامپ های عالی هستند که می توانند بیش از بیست سال دوام بیاورند. لامپ های LED به دلیل طول عمر استثنایی خود، قیمت بالاتری نسبت به سایر لامپ ها دارند. این لامپ های با تکنولوژی بالا به راحتی قادر به تولید نور گرم هستند و برخی از مدل ها حتی می توانند نورها و رنگ های متنوعی تولید کنند.

یک لامپ فوق‌العاده روشن می‌خواهید و گرمای آن اهمیتی ندارد؟ از لامپ هالوژن استفاده کنید. لامپ های هالوژن یک لامپ محبوب برای آباژور هستند . اگرچه امروزه خیلی سخت پیدا می شوند. این لامپ ها نور بسیار روشنی تولید می کنند و می توانند اتاق های بزرگ را به راحتی پر نور کنند. این لامپ ها برای تولید نور زیاد، گرمای زیادی نیز تولید می کنند. لازم است بدانید که برخی از شرکت ها استفاده از هالوژن را ممنوع کرده اند، زیرا گرما یک خطر آتش سوزی در آباژور با کلاهک پارچه ای است. 

امیدواریم با در دریافت این اطلاعات بتوانید انتخاب آباژور ایستاده مناسب تری داشته باشید. این اطلاعات بخشی از مواردی است که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید. بعضی دیگر از مواردی را که در هنگام انتخاب آباژور ایستاده باید در نطر بگیرید را در سایر مقالات وبلاگ فروهر توضیح داده ایم. مواردی مانند نوع دکوراسیون و فضای مورد استفاده در این انتخاب مهم بسیار تاثیرگذار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =

سبد خرید