وبلاگ فروهر

آویز مناسب میز ناهارخوری گرد

آویز مناسب میز ناهارخوری گرد

آویز میز ناهارخوری دایره ای تفاوت اندکی با آویز سایر میزها دارد. برای خرید لوستر و آویز مناسب برای این نوع میزها باید اندازه متناسب با میز را انتخاب کنید. اگر شما هم میز گرد دارید یا قصد خرید آن را دارید، بهتر است مطالب این مقاله را مطالعه کنید. چون چراغی که روی یک میز گرد بهتر به نظر می رسد لزوماً با آن چیزی که روی یک میز مستطیل شکل بهتر است، یکسان نیست. نورپردازی یک هر میز ویژگی خاص خود را دارد، بنابراین باید مدلی را انتخاب کنید که برای میز شما مناسب است.

هنگام خرید لوستر یا آویز باید به چند فاکتور توجه کنید. خوب است بدانیم بهترین شکل و اندازه برای این نوع میز چیست؟

آویز میز ناهارخوری

ویژگی های یک آویز مناسب میز ناهارخوری دایره ای

یک عکس اغلب ارزش هزار کلمه را دارد. در بسیاری از موارد در طراحی منزل، بهتر است تصاویر مختلف از طراحان را در اینترنت جستجو کنید. با دیدن میزهای ناهارخوری گرد بهتر متوجه خواهید شد چه چیزی خوب است و چه چیزی خوب نیست. با نگاه کردن به این تصاویر می توانید شباهت هایی را با دکوراسیون خود پیدا کنید. این روش راه عالی برای تشخیص اینکه چه چیزی برای میز شما خوب به نظر می رسد و چه چیزی کمی بد است. شما می توانید از این روش برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام وسیله روشنایی در میز غذاخوری شما بهتر عمل می کند استفاده کنید.

بهترین انداره آویز برای میز ناهارخوری گرد

راه آسان برای انتخاب سایز مناسب آویز بالای میز ناهارخوری استفاده از این قانون کلی است: عرض میز منهای 30 سانتی متر . به عنوان مثال یک میز 120 سانتی متری می تواند یک لوستر یا آویز تا 90 سانتی متر قطر را در خود جای دهد. این عدد به عنوان یک راهنما است و به عنوان قانون کلی نیست. در واقع می توانید از آن به عنوان یک راهنمایی کلی استفاده کنید.

اما اگر می خواهید یک راهنمای کلی در خصوص اندازه وسایل روی میزتان داشته باشید،می توانید دو روشی را که در ادامه می گوییم، را به عنوان راهنما در نظر بگیرید.

  1. یک آویز بزرگتر معمولا بهتر است. معمولا یک چراغ بزرگتر روی میز جلوه بهتری دارد. در نتیجه اگر بین دو سایز تردید دارید، سایز بزرگتر را انتخاب کنید. یک آویز بزرگتر باعث می‌شود که میز جلوه بیشتری داشته باشد و هم چنین نور تمام سطح آن را فرا بگیرد. آویز های بزرگ نور مناسبی را برای شما در هنگام غذا خوردن فراهم می کنند.
  2. هیچ وقت از حدکثر اندازه چراغ که در قبل گفتیم تجاوز نکنید. یک چراغ مناسب باید 30 سانتی متر کوتاه تر از میز شما باشد. یک میز 120 سامتی نباید دارای وسایل  و چراغ های بزرگتر از 90 سامتی متر باشد. این اندازه فضایی را برای افراد دور میز فراهم می کند تا بدون نگرانی از برخورد سرشان به آویز بلند شوند.

نورپردازی میز دایره ای

در تصاویر بالا یک نمونه از چراغی را که کمی بیش از حد بزرگتر از میز گرد است را می بینید. در این صورت باید چراغ کمی بالاتر از حد معمول نصب شود . هم چنین لازم است تا صندلی ها با فاصله بیشتری از میز قرار بگیرند. در غیر این صورت چراغ یا آویز به اندازه میز به نظر می رسد.

بهترین شکل آویز برای میز گرد چیست؟

بر اساس نطرات کارشناسان طراحی داخلی و دکوراسیون، بهترین شکل برای لوستر روی میز گرد، شکلی است که متقارن باشد. این نوع آویز می تواند یک چراغ گرد یا یک چراغ مربع نیز باشد. اما استفاده از یک آویز مستطیلی برای این نوع میز، اصلا گزینه مناسبی نیست. حتی یک مثلث نیز می تواند متقارن باشد و گزینه مناسبی برای خرید باشد. لوستر سقفی مثلث فروهر را می توانید برای این نوع میزها استفاده کنید.

آویز میز ناهارخوری

اگر سبک مدرن در دکوراسیون منزل خود دارید، بهتر است از لوسترهای مدرن متقارن استفاده کنید. اگر عاشق وسایل نامتقارن هستید، می توانید در میز های غذاخوری مستطیلی استفاده کنید. فقط همانطور که در مقاله اندازه مناسب لوستر گفتیم، حتما لوستر از لبه میز 15 سانتی متر فاصله داشته باشد.

می توانید با دیدن محصولات بیشتر در فروشگاه های مختلف، چند نمونه از لوسترهای گرد و مربع روی میز گرد را ببینید. این ترکیب همیشه انتخاب خوبی است.

این کارها را انجام ندهید

قبل از اینکه چراغ جدید خود را روی میز آویزان کنید، چند نکته مهم وجود دارد که نباید انجام دهید. این کارها عبارتند از:

  1. وسایل خود را خارج از مرکز و وسط میز آویزان نکنید، حتی اگر مرکز اتاق باشد.  میز ناهارخوری باید مستقیماً زیر لوستر یا آویز قرار گیرد.
  2. چراغ را خیلی بالا آویزان نکنید. اگر آویز برای روشنایی میز باشد، باید 70 تا 80 سانتی متر بالاتر از میز باشد. این قاعده برای وسایلی که به منظور روشنایی کل اتاق در نطر گرفته شده اند صادق نیست.
  3. آویزی را که خیلی کوچک است نگیرید. آویز خیلی بزرگ همیشه بهتر از آویز خیلی کوچک است. درست مانند فرش.
  4. از لامپ سقفی روی میز استفاده نکنید. اگر بالای میز خود یک لامپ سقفی دارید حتما آن را با یک آویز یا یک لوستر جایگزین کنید. نورهای سقفی یک نقطه کانونی روی میز ایجاد نمی کنند و به میز احساس صمیمی نمی‌ دهند.

آیا اندازه اتاق مهم است؟

هنگامی که به دنبال یک آویز میز ناخوری دایره ای خود هستید، نیازی نیست که عرض یا طول اتاق را در نظر بگیرید. چراغ بالای میز ناهارخوری باید به اندازه ای باشد که با میز مناسب باشد نه با اتاق.

برای فضاهای باز که میز در مجاورت پذیرایی شما قرار دارد، یک آویز جداگانه برای میز در نظر بگیرید. سقف های بلند نیاز به نور اضافی به کمک آباژور رومیزی و چراغ های توکار سقفی دارند. اما چراغ بالای میز شما به تنهایی یک نور برجسته برای میز است.

ارتفاع سقف فقط روی طول بازو یا زنجیر آویز شما تاثیر می گذارد. اگر سقف بلندی دارید، چراغی با زنجیر بلند یا قابل افزایش تهیه کنید.

اگر سقف خانه شما 2.5 متری است، همچنان می توانید از آویز یا لوستر استفاده کنید. ارتفاع استاندارد میز 75 سانتی متر است. اگر سقف شما 2.5 متر است، کافی است آویز را پایین تر از 90 سانتی متری سقف  آویزان نکنید. این کار باعث می شود انتهای لوستر به 75 سانتی متر بالاتر از میز برسد. لوسترها و آویزهای کوچک زیادی وجود دارند که می توانند در این فضاها  مورد استفاده قرار بگیرند.

لوستر مناسب میز دایره ای

نکاتی برای خرید آسان

هنگام خرید چراغ کافی است موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • پارامتر اندازه: به عنوان مثال، 75 سانتی متر
  • نوع چراغ:به عنوان مثال، آویز یا لوستر
  • سبک طراحی: به عنوان مثال مدرن، سنتی و …
  • قیمت چراغ: برای مثال زیر 2 میلیون تومان

با در نطر گرفتن این موارد می توانید آویز میز ناهارخوری دایره ای یا گرد خود را به راحتی انتخاب کنید. هم چنین اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می توانید با استودیو طراحی فروهر تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + چهار =

سبد خرید