وبلاگ فروهر

آباژور مناسب پذیرایی

آباژور مناسب پذیرایی

آباژور مناسب پذیرایی باید ویژگی هایی داشته باشد که خاص این فضا است. این آباژور بر خلاف آباژور آشپزخانه یا اتاف خواب فقط جنبه زیبایی ندارد و برای تامین نور پذیرایی هم استفاده می شود. در نتیجه لازم است که آباژور مناسب پذیرایی را با دقت بیشتری انتحاب کنید. ما در این نوشته قصد داریم تمام اطلاعاتی را که برای انتخاب آباژور مناسب پذیرایی نیاز دارید به شما ارائه بدهیم.

آباژور مناسب برای پذیرایی

آباژور مناسب پذیرایی چه ویژگی هایی دارد؟

آباژور را می توانید برای فضاهای مختلف منزل یا محیط کار استفاده کنید. به دلیل تنوع کاربرد انواع آباژور، معمولا مدل های متنوعی از آباژور را می توانید در بازار تهیه کنید. اما این آباژورهای مختلف دارای ویژگی های متفاوتی نیز هستند که باید مدنظر قرار دهید. به عبارت دیگر بهتر از هر آباژور در فضای مخصوص به خود استفاده کنید.

آباژور مناسب پذیرایی هم باید در درجه اول خیلی شیک باشد. شما معمولا از آباژور برای زیباتر کردن چیدمان و دکوراسیون خود استفاده می کنید. پس بهتر از قبل از خرید به معیارهای طراحی دکوراسیون خود در سالن بیشتر توجه کنید و آباژوری را انتخاب کنید که با آن هماهنگ باشد. یک آباژور نامناسب می تواند باعث بهم ریختن تعادل دکوراسیون شما شود. از آنجایی که پذیرایی هم جز فضاهای اصلی می باشد در نتیجه اهمیت بیشتری دارد.

نورپردازی و روشنایی آباژور هم تاثیر بسیار زیادی در بزرگ تر دیده شدن فضای اتاق دارد. پس بهتر است به این ویژگی آباژور هم دقت کنید. آباژور مناسب پذیرایی علاوه بر نور زیاد، باید دارای پاشش نور یکنواخت باشد. هم چنین دمای رنگ نور هم تاثیر زیادی در دیده شدن دکوراسیون و حس منزل شما دارد. نورهای گرم باعث می شوند محیط خودمانی تر به نظر برسند و لوازم منزل شیک تر دیده شوند.

آباژور مناسب پذیرایی

چرا پذیرایی نیاز به آباژور دارد؟

آباژور یک وسیله مناسب برای ایجاد نور موضعی در محیط است. معمولا نور اصلی از طریق خرید لوستر و آویز تامین می شود و آباژور هم برای تامین نور یک ناحیه یا بهتر دیده شدن اکسسوری ها لازم است. به همین دلیل لازم است که از آباژور متناسب با طرح و نور فضای کلی پذیرایی استفاده کنید.

به همین دلیل اکثر افراد هم ترجیح می دهند تا از خرید آباژور ایستاده برای فضای پذیرایی استفاده کنند. این مدل آباژور با تامین نور به صورت محلی جلوه خاصی به دکوراسیون شما می بخشد. هم چنین آباژور ایستاده نیز بسیار مناسب است. اگر دوست دارید که اکسسوری ها و لوازم شما به خوبی دیده شوند حتما لازم دارید تا علاوه بر استفاده از نور سقفی از آباژور هم استفاده کنید.

آباژورها با ایجاد یک نور در اطراف پذیرایی و به وجود آوردن یک فضای سایه و روشن جلوه بیشتری به خانه شما می دهند. بهتر است این فضا برای شما که از مهمانان خود پذیرایی می کنید خاص تر دیده شود.

این نکته را هم بگوییم که برای خرید یک آباژور مناسب لازم نیست که حتما هزینه زیادی بپردازید. شما می توانید با یک هزینه معقول هم آباژور مناسب پذیرایی خود را پیدا کنید. فقط کافی است فضاهای مختلف پذیرایی را که برای استفاده از آباژور مناسب هستند انتخاب کنید و سپس آباژور مناسب را برای آن فضا خریداری کنید. در ادامه خواهیم گفت که در هنگام خرید به چه مواردی باید توجه کنید.

آباژور و لوستر پذیرایی

آباژور مناسب پذیرایی را در کجا قرار دهیم؟

برای انتخاب آباژور مناسب برای پذیرایی خود نیاز دارید تا ابتدا فضایی را که می خواهید آباژور را در آنجا قرار دهید مشخص کنید. در نتیجه سعی کنید در ابتدا چیدمان پذیرایی خود را نهایی کنید. بعد از چیدن فضای پذیرایی می توانید از فضاهای خالی برای قرار دادن آباژور استفاده کنید. هم چنین استفاده از ست لوستر و آباژور پذیرایی هم می تواند یک ایده جذاب برای خانه شما باشد. اگر هنور لوستر مناسب را پیدا نکرده اید می توانید به این موضوع هم فکر کنید.

بهتر است این را هم بدانید که برای خرید آباژور شما مشکلات کمتری برای ست کردن آن با سایر لوازم دارد. چون آبازور در رنگ های متفاوت و مدل های بسیار متنوعی تولید می شود. ئس می توانید ابتدا سایر دکوراسیون خود را خرید کنید و سپس به فکر تهیه آباژور باشید.

برای انتخاب محل قرار دادن آباژور ابتدا فضاهایی را که دوست دارید بیشتر دیده شوند را بررسی کنید و سپس به سراغ فضاهای خالی بروید. به این ترتیب فضاهای مورد نظر دکوراسیون شما هم بهتر دیده می شوند و آباژور خود را بهتر نمایش می دهید. بعد از انتخاب فضا سعی کنید آباژوری را انتخاب کنید که از نظر ابعادی و رنگ متناسب با چیدمان آن قسمت از پذیرایی باشد.

آباژور مناسب پذیرایی باید از نظر ارتفاع و اندازه خیلی بزرگ نباشد تا فضای منزل و دکوراسیون پذیرایی ناهمگون دیده نشود. هم چنین از رنگ هایی در آبازور استفاده کنید که خیلی متفاوت نباشند. اگرچه نور آباژور باعث می شود که رنگ بدنه کامل دیده نشود اما این نکته در زمانی که از آباژور استفاده نمی کنید دارای اهمیت زیادی است. رنگ نور آباژور هم ازجمله مواردی است که باید متناسب با فضای پذیرایی انتخاب شود.

نور آباژور مناسب پذیرایی

همانطور که گفتیم آباژور مناسب در پذیرایی باید نور پردازی مناسبی با توجه به فضای شما داشته باشد. انواع نور پردازی  با توجه به شکل، رنگ، جنس لامپ به کار رفته می تواند متفاوت باشد. امروزه لامپ های ال ای دی با تنوع نوری بالاتر باعث شده اند تا تنوع بیشتری از رنگ نور ار تجربه کنیم. این لامپ ها مصرف برق کمتری دارند و در عین حال شدت نوری بیشتری هم دارند. طول عمر این لامپ ها بسیار بیشتر از نسل های قدیم لامپ است و گرمای کمی تولید می کنند.

رنگ نورهای گرم و روشن بیشتر برای ایجاد روشنایی و نورهای سرد هم برای تزیین در یک محیط مناسب هستند. شما با یک نور گرم فضا را صمیمی تر نشان می دهید و با کمک نور سرد می توانید آن را شیک و لوکس تر نمایید. بهتر است قبل از انتخاب آباژور نوع رنگ نوری را که بیشتر دوست دارید مشخص کنید.

آباژور برای پذیرایی منزل

ابعاد و رنگ

یکی از اصلی ترین اصول چیدمان منزل و دکوراسیون، وجود هارمونی مناسب بین اجزای مختلف است. بنابراین اگر سبک چیدمان خانه شما کلاسیک است، از آباژور های کلاسیک یا سلطنتی استفاده کنید. این کار باعث می شود تا در نگاه کلی یک چیدمان خاص داشته باشید. هم چنین می توانید از آباژور های مدرن در منازل با سبک های معماری مختلف استفاده کنید. لازم به ذکر است که خرید آباژور رومیزی با سبک های کلاسیک و لوکس ارتباط بهتری برقرار می کنند و گزینه مناسبی به عنوان آباژور مناسب پذیرایی در این سبک هستند.

در انتخاب رنگ آباژور هم دست شما در مدل های مدرن کاملا باز است و می توانید هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید. رنگ های مات برای دکوراسیون امروزی بسیار مناسب تر هستند و رنگ های براق را می توانید برای مبل های با بدنه و پایه استیل سفارش دهید.

آباژور کنار میز تلوزیون

کدام مدل آباژور برای پذیرایی بهتر است؟

اگرچه اغلب افراد اباژور ایستاده را به عنوان بهترین گزینه به عنوان آباژور مناسب پذیرایی قبول دارند. اما آباژور رومیزی هم می تواند یک گزینه مناسب در خیلی از منازل باشد. پس پیشنهاد می کنیم قبل از خرید هر دو گزینه را مد نظر قرار دهید. ترکیب خطوط عمودی با خطوط افقیدر نورپردازی می تواند زیبایی بیشتری برای منزل شما ایجاد کند. حتما گزینه های مختلف را در فروشگاه فروهر ببینید و انتخاب خود را بر اساس چیدمان منزل نهایی کنید.

نکته مهم در مدل آباژور این است که شدت نور مناسبی داشته باشد. به همین دلیل هر مدل از آباژور که بتواند نور مورد نیاز را تامین کنید می تواند به عنوان آباژور مناسب پذیرایی انتخاب شود. برای انتخاب آباژور مناسب رومیزی به ارتفاع آن دقت کنید. این مدل آباژور نباید بلند تر از مبل های شما دیده شود.

امیدواریم مطالب گفته شده به شما در انتخاب یک آباژور مناسب پذیرایی کمک کند. اگر دوست دارید که ست آباژور و لوستر پذیرایی را تهیه کنید شاید خوب باشد تا مقاله انتخاب لوستر را هم مطالعه کنید تا با اطلاعات کافی بتوانید خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =

سبد خرید